لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
جمعه ۲۹ تیر ۱۴۰۳ ایران ۱۵:۵۲

ديدار آرميتج از هند - 2002-08-23


يک مقام بلندپايه وزارت امورخارجه آمريکا امروز در دهلی نو با رهبران هند درباره منطقه تقسيم شده کشمير به گفتگو می پردازد. انتظارمی رود که مقامات هند به ريچارد آرميتج قائم مقام وزيرامورخارجه آمريکا اعلام دارند که پاکستان برخلاف وعده خود درمورد متوقف ساختن ورود ستيزه جويان اسلامی به کشميرتحت حاکميت هند برای انجام حملات تروريستی رفتارکرده است. پرزيدنت پرويزمشرف رئيس جمهوری پاکستان در ديدار پيشين آقای آرميتج از منطقه در ژوئن گذشته، اين وعده را داده بود. احتمال داده می شود که آقای آرميتيج روز شنبه دراسلام آباد با رهبران پاکستان ديدارکند. دهلی نو، پاکستان را متهم به کمک به گروه های ستيزه جوی اسلامی که با حکومت هند برکشميرمبارزه می کنند کرده است. اين اتهامی است که اسلام آباد تکذيب می کند.

آخرين خبر

هند بارديگر به يک مقام ارشد آمريکايی گفته است که پاکستان به قول خود برای متوقف ساختن رخنه های مرزی تند روهای اسلامی عمل نکرده است. مقامات وزارت دفاع هند روز جمعه به ريچارد آرميتاژ، معاون وزارت امور خارجه آمريکا گفتند تا پاکستان تروريسم مرزی در منطقه کشمير را متوقف نکند، امکان مذاکره فراهم نخواهد شد. پاکستان می گويد تند روها را سرکوب کرده است ،اما قادر نيست آنها را کنترل کند.

آرميتاژ روز شنبه ـ امروز ـ به پاکستان می رود و می گويد تمام توان خود را برای حفظ صلح بين دو کشور به کار خواهد برد. هند و پاکستان حدود يک ميليون سرباز در مرز مشترک خود متمرکز ساخته اند. آنها تاکنون دوبار بر سر منطقه کشمير با يکديگر جنگيده اند.

XS
SM
MD
LG