لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۱۲ مهر ۱۴۰۲ ایران ۰۳:۲۵

رودخانه الب تا حدی فروکش کرده است - 2002-08-22


مقامات دولتی آلمان به عده ای بالغ بر ۲۵ هزار نفر دستور داده اند مناطقی درشمال آلمان را که با بالا آمدن آب رود الب درخطرسيل قراردارند ترک گويند. مقامات چندين ايالت شمالی آلمان روزچهارشنبه گفتند حتی اگرهم آب رود الب و رودخانه های فرعی آن به سرعتی که پيش بينی شده است بالا نيايد، بازهم وضعيت خطرناک است. مقامات مربوطه خاطرنشان ساختند اگراهالی حاضر به خروج ازخانه های خود نشوند، آن ها با توسل به زور واداربه اين کارخواهند کرد. مقامات دولتی همچنين انتظار ريزش باران های بيشتری را درشمال آلمان درآخرين ساعت های روزچهارشنبه و اولين ساعت های بامداد پنجشنبه داشته اند. راه افتادن چندين سيل که ناشی از ريزش باران های سنگين و غيرمنتظره بوده درچند هفته گذشته باعث کشته شدن بيش از يکصد نفر در مناطق شرقی و مرکزی اروپا، از جمله ۱۶ تن در آلمان شده است.

آخرين خبر

هزاران نفر از کار کنان امداد سرگرم ايجاد سيل بند در اطراف رود خانه طغيان کرده الب و شاخه های آن در شمال آلمان هستند.اما سطح آب در مناطق جنوبی آلمان در حال پائين رفتن است. مقامات آلمان دستور داده اند مناطق جديدی در چند ايالت شمالی تخليه شود. به گفته آنها سيل بند هائی، با عجله در امتداد رود الب ساخته شده است، اما وضعيت همچنان خطرناک است، گرچه سطح آب با سرعتی که پيش بينی که می شد بالا نمی رود. پيشتر ايالات متحده آمريکا بخش هائی از اروپای شرقی را منطقه سيل زده وواجد شرايط برای در يافت هزاران دلار کمک های اضطراری اعلام کرد. سيل در اروپای شرقی و مرکزی تا کنون بيش از ۱۰۰ قربانی گرفته است

آخرين خبر

مقامات دولتی درشمال آلمان می گويند با وجود آن که سطح آب رودخانه الب و شاخه های فرعی آن به سرعتی که پيش بينی می شد بالا نمی رود، احتمال جاری شدن سيلاب های زيانبار همچنان وجود دارد. مقامات ايالت ساکسونی سفلی واقع درشمال آلمان می گويند سيل بندهايی با عجله درامتداد رودخانه الب احداث شده است ، اما وضعيت همچنان وخيم است. مقامات همچنان درحال اجرای طرح خود در تخليه و خارج کردن تا ۲۵ هزار نفر درچند ايالت شمالی هستند. ازسوی ديگر، آب رودخانه الب درجنوب شرقی آلمان که جاری شدن سيل درآن به کشته شدن دست کم ۱۶ نفر ظرف دو هفته منجر شد، همچنان روبه فروکش است. سيلاب های جاری اخير دراروپای مرکزی و شرقی باعث کشته شدن بيش از يکصد نفرشده است.

XS
SM
MD
LG