لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۶ اردیبهشت ۱۴۰۳ ایران ۱۸:۱۶

اسرائيل از دو منطقه فلسطينی خارج می شود - 2002-08-19


اسرائيل خود را آماده می کند پس از رسيدن به توافق امنيتی با آتوريته فلسطينی سربازان خود را از دو منطقه فلسطينی خارج کند. وزارت دفاع اسرائيل می گويد نيروهايش را از شهر بيت اللحم در ساحل غربی و بخش هائی از نوار غزه خارج می کند. فلسطينی ها مسئوليت حفظ امنيت و کاهش خشونت در اين مناطق را تقبل کرده اند .

اسرائيل همچنين اعلام کرد با اقدامات امنيتی فلسطينی ها در جهت آرام کردن اوضاع ،از ميزان محدوديت های جمعيت فلسطينی نيز کاسته خواهد شد.

اين توافق روز يکشنبه در تل آويو بين بنيامين بن اليه زر وزيردفاع اسرائيل و عبدالرزاق -اليحييه وزير کشور دولت موقت فلسطينی حاصل شد. آقای بن اليه زر اين توافق را گامی مهم در راه جلب اعتماد طرفين برای هر نوع مذاکره آتی خواند.اسرائيل می گويد در صورتی که ماموران امنيتی فلسطينی بتوانند مانع از حملات ستيزه جويان فلسطينی به اسرائيليان شوند، خروج سربازان اسرائيلی بتدريج به مناطق ديگر نيز تسری خواهد يافت . برخی از گروه های فلسطينی اين توافق را رّد کرده و تهديد کرده اند که تا پايان اشغال تمامی سرزمين های فلسطينی به مبارزات خود ادامه خواهند داد.

همزمان،مقامات اسرائيلی می گويند يک نوجوان فلسطينی در اثر آتش يک تانک اسرائيلی در منطقه جنين کشته شده است .اسرائيل در اين منطقه مقررات منع رفت و آمد رابرقرار کرده است .

XS
SM
MD
LG