لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۳۰ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۱۱:۰۲

سخنان زلمای خليلزاد در باره ايران  در انستيتوی واشنگتن - 2002-08-02


سياست ايالات متحده اين نيست که تغييراتی را به ايران تحميل کند، بلکه از خواست مردم ايران برای تصميم گيری درموردِ سرنوشت خود حمايت می کند. سياست ما به خاتمی يا خامنه ای، به اصلاحات يا تند روی مربوط نمی شود، بلکه حمايت از کسانی است که آزادی می خواهند، حقوق بشر می خواهند، دمکراسی می خواهند، برای خودشان و برای هموطننانشان چه زن و چه مرد، فرصت های آموزشی واقتصادی می خواهند.

حمايت مداوم رژيم ايران از تروريستها، بر نگرانی ما در مورد برنامه های تسليحاتی ايران می افزايد. برای رژيمی که در مقابل مردمِ خود پاسخگو نيست و از تروريستها حمايت می کند، دستيابی به سلاح های هسته ای، خطرناک است. صرف نظر از مساله منع گسترش تسليحاتی، اين يک وضعيت خطرناک است.

ايران يک سرزمين باستانی است، مهدِ تمدنی افتخار آفرين است و ميراثی غنی از پيشرفت و ياد گيری دارد. ما درک می کنيم که مردم ايران برای بنای يک جامعه قرن بيست و يکمی که هم مسلمان باشد، هم مرفه و هم آزاد، با مسائل دشواری دست وپنجه نرم می کنند. به نظر ما مرد م ايران می توانند در اين عصرِ جديد نقش مهمی ايفا کنند، فکر می کنيم آينده ايران توسط مردم ايران رقم زده خواهد شد.

و همانطور که پرزيدنت بوش در دوازدهم ژوئيه گفت ، مردم ايران در حرکت شان بسوی آيند ه ای که مشخصه آن، آزادی ومدارای بيشتر است، دوستی بهتر از ايالات متحده آمريکا نخواهند داشت.

XS
SM
MD
LG