لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۲۴ تیر ۱۴۰۳ ایران ۱۹:۲۱

پرزيدنت بوش به رهبران ايران توصيه کرد به حرف مردم گوش دهند - 2002-07-13


پرزيدنت بوش به مقامهای حکومتی ايران توصيه کرد به حرف مردم کشور گوش دهند، مردمی که نشان داده اند خواهان برخورداری از همان آزاديها و حقوق بشری هستند که مردم سراسر جهان از آنها برخوردارند .آقای بوش گفت اکثريت عظيم مردم ايران در انتخابات اخير رياست جمهوری، مجلس، وانتخابات شوراهای شهر به اصلاحات سياسی و اقتصادی رای داده اند، اما افراد غير منتخب حاکم بر ايران به حرف مردم گوش نمی دهند.

آقای بوش روز جمعه گفت دانشجويان، روزنامه نگاران، و نمايندگان مجلس هنوز هم در معرض بازداشت و ارعاب قرار می گيرند و به خاطر انتقادشان از هيات حاکمه و هواداری از اصلاحات مورد بدرفتاری واقع می شوند.

بيانيه رئيس جمهوری آمريکا به اين مناسبت روز جمعه و پس از آن انتشار يافت که يک روحانی بلندپايه ايران در اعتراض به شيوه اداره کشور توسط محافظه کاران مذهبی از مقام خود کناره گرفت.آيت اله جلال الدين طاهری روحانيان محافظه کار ايران را متهم کرد که به نام دين، نهادهای مدنی و انتخابی را فلج کرده اند. آيت اله خامنه ای رهبر جمهوری اسلامی روز جمعه گفت انتقادهای آيت اله طاهری موجب تشويق دشمنان و ضد انقلابيها می شود و ممکن است دشمن از آن بهره برداری کند. وی در عين حال افزود در نگرانی آيت اله طاهری در مورد نابسامانيهای اخلاقی ومالی در کشور شريک است.

در هفته ای که گذشت، در سومين سالگرد واقعه ۱۸ تير ونا آرامی های گسترده سراسری دانشجويان ايران، اعتراض کنندگان، با پليس امنيتی در گير شدند.

XS
SM
MD
LG