لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
جمعه ۳۱ فروردین ۱۴۰۳ ایران ۲۲:۳۵

درگيری های شديد باتروريست هادر فيليپين - 2002-06-28


در مانيل پرزيدنت گلوريا آرويو رئيس جمهوری فيليپين می گويد نيروهای کشور با اعضای دارو دسته آدم ربای ابو سياف، گروه اسلامگرای جدائی خواهی که با شبکه تروريستی القاعده ارتباط دارد، در نبرد بزرگی در گيرند. وی گفت نيروهای دولتی چهار اردوی تروريستهای ابوسياف را در استان سولو در جنوب آن کشور تصرف کرده اند و اکنون در تعقيب دو تن از رهبران ارشد تروريستها هستند. تلفات اين نبردها ذکر نشده است. عمليات يک روز پس از آن انجام شد که چريکها يک افسر فيليپينی را کشتند و شش سرباز را زخمی کردند. به گفته خانم آرويو، نيروهای دولتی به اردوگاه اصلی شورشيان نزديک می شوند. پيشتر، ۴ اردوگاه کوچکتر گروه ابوسياف در جزيره های جنوبی به دست نيروهای دولتی افتاده بود.

سخنگوی ارتش فيليپين گفت با نزديک شدن نيروهای ارتش، شورشيان در حال ترک مواضع خود و در حال فرارند. پرزيدنت آرويو می گويد امروز در ايالت هولو نبرد بزرگی در جريان است.

در پی کشته شدن دو گروگان ــ يکی آمريکائی و ديگری فيليپينی ــ در زد و خورد بين نيروهای دولتی و شورشيان ابو سياف، نيروهای دولتی فيليپين با جديت بيشتری به تعقيب شورشيان پرداخته اند. آمريکا گروه ابوسياف را به ارتباط با شبکه تروريستی القاعده متهم ساخته است.

XS
SM
MD
LG