لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۲۵ فروردین ۱۴۰۳ ایران ۰۰:۰۹

بوش امروز با آريل شارون ديدار و گفتگو کرد - 2002-06-10


پرزيدنت بوش امروز در کاخ سفيد با آريل شارون نخست وزير اسرائيل ديدار و گفتگو دارد و درباره استقرار صلح در خاوميانه با او گفتگو می کند. گفتگوهای رهبران آمريکا و اسرائيل زمانی انجام می شود که دولت پرزيدنت بوش می کوشد برای پايان بخشيدن به خشونت بين اسرائيلی ها و فلسطينی ها و از سرگيری گفتگوهای صلح بين آنها پيشنهادهائی ارائه کند. ششمين دور گفتگوهای رهبران آمريکا و اسرائيل در پانزده ماه اخير در پی مذاکرات دو روزه پرزيدنت بوش با حسنی مبارک، رئيس جمهوری مصر، در کمپ ديويد انجام ميشود. رئيس جمهوری آمريکا گفت ميخواهد پيش از ارائه دادن پيشنهادهای خود برای استقرار صلح در خاورميانه، نظرات هردوطرف را بشنود.
آقای شارون گفته است که پيش از آغاز هرگونه مذاکره جدی، حملات فلسطينيان به اسرائيل بايد پايان يابد. وی همچنين ياسر عرفات، رهبر فلسطينی ها را مسئول تداوم بمب گذاری های انتحاری در اسرائيل می داند و می گويد آقای عرفات شريک صلح نيست. به گزارش رسانه های اسرائيل، آقای شارون به پرزيدنت بوش می گويد که زمان کنار رفتن آقای عرفات فرا رسيده است.

پرزيدنت مبارک، رئيس جمهوری مصر، از پرزيدنت بوش خواست که برای تأسيس کشور فلسطينی يک جدول زمانی تعيين کند. آقای بوش ميگويد فعلاً آماده چنين اقدامی نيست اما به اعتقاد وی بايد بلافاصله گامهائی در راه دستيابی به چنين هدفی برداشته شود.

XS
SM
MD
LG