لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۲۸ فروردین ۱۴۰۳ ایران ۰۸:۵۳

راه برون رفت از آشفتگی های سياسی ـ اقتصادی و اجتماعی - 2002-05-20


بنظر می رسد که اين روزها وفاق ملی در جمهوری اسلامی جای خود را به نفاقی کم سابقه داده است و جناح راست که نگران است اقداماتی در راستای آزادی دگر انديشان و آزادی های اجتماعی -فرهنگی، تصور ضعف و دستپاچگی رژيم را در اذهان تداعی کند، با شدتی کم سابقه و حتی برچسب جاسوسی زدن به کسانی که منافع ملی ايران را فراتر از منافع جناحی می دانند،جناح اصلاح طلب را در موضع دفاعی قرار بدهد،در چنين شرايطی دولت خاتمی و مجلس ششم چطور می توانند سياست خارجی خردورزی داشته باشند؟
أقاي كشتگر به اين سوال فرخ جهانگيری و سوالات زير پاسخ گفته است
رسانه های راست برای اخلال درروند عادی شدن روابط ايران باايالات متحده به گفته های برخی از شخصيت های اصلاح طلب اشاره می کنند که در نخستين روزهای انقلاب در دشمنی با آٌمريکا ايراد شده است ،به اين ترتيب اگر خطربزرگتری متوجه منافع ايران شود،چه کسی پاسخگو خواهد بود؟
ـ با توجه به وضعيت کنونی ايران که در واقع از هر طرف منافعش در خطر قرار گرفته ،راه برون رفت از آشفتگی های سياسی ـ اقتصادی و اجتماعی را در چه می بينيد؟
ـ بتازگی در روزنامه های جناح راست از مفاسد اجتماعی نيزبه عنوان فرآورده های فرامرزی نام برده می شود،به اين ترتيب بنظر می رسد که کارتل اقتصادی در نظر دارد دراين مورد هم از خود سلب مسئوليت کند.

XS
SM
MD
LG