لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۲۱ آذر ۱۴۰۲ ایران ۰۱:۱۴

گشايش کنفرانس بزرگ سازمان ملل متحد درباره کودکان - 2002-05-08
کوفی عنان دبير کل سازمان ملل متحد اولين اجلاس کودکان را افتتاح کرد. آقای عنان در سخنرانی افتتاحيه خود از رهبران جهان بخاطر ناتوانی تاسف بار در حمايت از حقوق کودکان بشدت انتقاد کرد. دبير کل سازمان ملل امروز در سخنرانی برای جمعی از رهبران و نمايندگان بيش از ۱۸۰ کشور جهان گفت کودکان و جوانان در هر کشوری حق دارند بدور از فقر و جنگ زندگی کنند، از ابتلا به بيماری های عفونی مصون و از آموزش خوب بر خوردار باشند. قرار است در اين اجلاس ويژه سه ر وزه سازمان ملل شرکت کنندگان يک برنامه عملياتی ۱۵ ساله را در زمينه هائی چون بهداشت و آموزش کودکان، بيماری ايدز، کودک سربازان و خود فروشی کودکان، مورد تائيد قرار دهند.

. قرار است اين کنفرانس برای بهبود وضع بهداشتی و رفاه کودکان و نوجوانان در سراسر جهان هدفهائی تعيين کند. به گفته سازمان ملل پيش بينی ميشود که حدود شش هزار نفر از جمله ۶۰ تن از رهبران کشورها در اجلاسيه ويژه مجمع عمومی در اين باره شرکت کنند .

اين مهمترين کنفرانس بين المللی در باره کودکان در بيش از يک دهه گذشته است. انتظار ميرود شرکت کنندگان در اين کنفرانس برای رسيدگی به مسائلی نظير بهداشت و آموزش کودکان، وضع بچه هائی که براثر ابتلاء والدينشان به ايدز يتيم شده اند، سربازان و فحشا، اولويتهای تازه ای در نظر گيرند و برای پانزده سال آينده طرحی عملی بريزند.

XS
SM
MD
LG