لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۲۹ فروردین ۱۴۰۳ ایران ۰۶:۳۹

انتظار می رود آژانس بين المللی انرژی اتمی در اين هفته بيش از ۲۰ پروژه کمک فنی به ايران را قطع کند


انتظار می رود، کشورهای عمده عضو آژانس بين المللی انرژی اتمی در هفته جاری طرح قطع بيش از ۲۰ پروژه کمک فنی به ايران را به دليل سرپيچی دولت ايران از تکاليف شورای امنيت به تصويب برسانند.

هيئت مديره آژانس بين المللی انرژی اتمی که متشکل از ۳۵عضو است ، در نظر دارد مذاکرات مربوط به قطع ورود اين کالاها را به ايران، امروز، دوشنبه در جلسه خود در وين به بحث بگذارد.

در همين حال، شش کشور قدرتمند جهان هنوز سعی می کنند نسبت به افزايش ميزان تحريمها عليه دولت ايران به توافق دست يابند. اين اقدام به خاطر خودداری دولت ايران از رعايت مهلت بيست و يکم فوريه که از سوی شورای امنيت برای توقف غنی سازی اورانيوم مقرر شده بود، صورت می گيرد.

ايالات متحده قبلاً انتظار داشت از طريق کنفرانس تلفنی روز شنبه با نمايندگان کشورهای بريتانيا، فرانسه، روسيه، چين و آلمان بتواند در مورد تدوين يک قطعنامه عليه دولت ايران به توافق قطعی دست يابد. اما اين مذاکرات نتيجه ای در بر نداشت.

سخنگوی وزارت امور خارجه آمريکا می گويد، مذاکرات شش جانبه مربوط به قطعنامه جديد اعمال تحريمهای بيشتر بر ايران در مقر سازمان ملل متحد، در نيويورک ادامه خواهد يافت.

XS
SM
MD
LG