لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۲۷ فروردین ۱۴۰۳ ایران ۱۰:۰۹

هشدار رئيس امور بشردوستانه سازمان ملل درباره دارفور


جان هولمز، رئيس امور بشردوستانه سازمان ملل متحد هشدار داده است، تلاشهايی که در جهت کمک به منطقه جنگزده دارفور صورت می گيرد، رو به از هم گسستگی است.

آقای هولمز روز يکشنبه، ديروز در يکی از اردوگاههای پناهندگان در دارفور گفت، تلاشهايی که در جهت کمک به پناهندگان دارفور انجام می گيرد، متزلزل شده است و ممکن است با وخيمتر شدن اوضاع در دارفور، اين تلاشها نيز بی حاصل بمانند.

در همين حال، آلمان و بريتانيا به دليل امتناع دولت سودان از پذيرش اعزام صلحبانان سازمان ملل متحد به منطقه دارفور، خواستار برقراری تحريمهای بيشتری عليه آن کشور شده اند.

از سوی ديگر، يک گروه شورشی سابق دارفور روز گذشته در خارطوم، پايتخت سودان هشدار داد که قرارداد صلح ميان گروههای شورشی و دولت سودان با خطر مواجه است.

سيف هارون، سخنگوی جنبش آزاديبخش سودان به راديو صدای آمريکا گفت، اين قرارداد صلح متزلزل گشته است ، زيرا پليس شهر اُوم دورمان روز شنبه هشت نفر از شورشيان سابق را به قتل رساند.

گزارشهای خبری حاکی است درگيری روز يکشنبه پليس خارطوم با شورشيان هنگامی درگرفت که شورشيان سابق از تحويل دو تن از اعضای خود به پليس که در يک سانحه اتومبيل دخالت داشتند، خودداری کردند.

XS
SM
MD
LG