لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۱۵ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۰۶:۵۰

اختلاف بر سر لايجه تامين بودجه برای جنگ عراق به مشاجره لفظی کشيد


ديک چينی معاون رئيس جمهوری آمريکا وسناتور هری ريد رهبراکثريت مجلس سنا درباره لايحه فوق العاده مربوط به تامين اعتبارات نظامی که مهلتی را نيزبرای خروج نيروهای آمريکا ازعراق قائل شده باشد، روزسه شنبه با يکديگر وارد يک مشاجره کلامی شدند.

آقای چينی متعاقبا درواشنگتن به خبرنگاران اظهار داشت آقای ريد می گويد جنگ درعراق با شکست مواجه شده است، چرا که اين موضوع مزايائی سياسی برای دمکرات ها به وجود می آورد که اين حرف ها را بزنند. سناتور ريد درپاسخ آقای چينی را يک «سگ حمله گر» توصيف کرد وگفت پرزيدنت بوش واقعيت های مربوط به عراق را نمی پذيرد. وافزود لايحه ای که زيرسئوال رفته است، لايحه ای خوب برای نيروها وبرای کشور است.

پيش ازاين سخنان، پرزيدنت بوش بارديگر وعده داده بود که هرگونه لايحه مربوط به تامين اعتبارات جنگی را که متضمن مهلتی برای خروج نيروهای آمريکا باشد، وتو خواهد کرد.

درهمين حال رهبران دمکرات درمجلس نمايندگان و مجلس سنای آمريکا اعلام کردند که شامگاه روزدوشنبه درباره چنين لايحه ای به مصالحه ای دست يافته اند. اين لايحه تامين اعتباراتی فوق العاده را دربرمی گيرد، اما در عين حال خواستار آن است که خروج نيروهای آمريکا از عراق تا اول ماه اکتبرسال جاری آغازشود.

XS
SM
MD
LG