لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۱۸ آذر ۱۴۰۲ ایران ۱۲:۲۷

طالبان پاکستان مسئولیت حمله به یک گروه وابسته به سازمان ملل متحد را بر عهده گرفت


طالبان پاکستان مسئولیت حمله به یک گروه وابسته به سازمان ملل متحد را بر عهده گرفت
طالبان پاکستان مسئولیت حمله به یک گروه وابسته به سازمان ملل متحد را بر عهده گرفت
<!-- IMAGE -->

طالبان پاکستان مسئولیت بمب اندازی انتحاری روز دوشنبه در داخل اداره مرکزی برنامه جهانی غذا، وابسته به سازمان ملل متحد در اسلام آباد را، که بشدت از آن حفاظت می شود بر عهده گرفته است. در این حمله پنج کارمند از پای در آمدند و پنج نفر مجروح شدند.

یک سخنگوی طالبان گفت دفتر گروه به این دلیل هدف حمله قرار گرفت که آنچه را او یک دستور کار و برنامه غربی نامید، اجرا می کند.

مقامات پاکستان بر این عقیده هستند که بمب گذاری به تلافی عملیات علیه رزمندگان طالبان در سوات و وزیرستان جنوبی صورت گرفت. آنها نسبت به حملات بیشتر هشدار می دهند. مقامات آمریکایی انفجار را به عنوان یک عمل بی معنای خشونت علیه مردمی که سعی دارند به تنگدستان پاکستان غذا برسانند محکوم کردند.

در این میان، روز سه شنبه در شهر راولپندی، فرمانده ارشد نیروهای آمریکا و ناتو در افغانستان با فرمانده ارتش پاکستان به گفت و گو نشست.

یک اطلاعیه حاکی است که ژنرال استنلی مک کریستال و ژنرال اشرف کیانی درباره مسایل نظامی بحث کردند.

در رویدادی دیگر، مقامات اطلاعاتی پاکستان روز سه شنبه گفتند در حملات هوایی و توپخانه علیه مواضع طالبان در وزیرستان جنوبی، دست کم دو تن کشته شدند.

پاکستان برای ماه ها سرگرم تقویت نیروهای خود و حمله به مواضع ستیزه گران در وزیرستان جنوبی بوده است. این منطقه مرکز حکیم الله محسود، رهبر جدید طالبان پاکستان است، که شایع بود کشته شده است، اما او روز یکشنبه با خبرنگاران ملاقات کرد و گفت از کشته شدن بیت الله محسود، رهبر سابق طالبان پاکستانی در یک حمله موشکی انتقام خواهد گرفت.

XS
SM
MD
LG