لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۵ اردیبهشت ۱۴۰۳ ایران ۰۷:۵۸

انفجار بمب انتحاری در دفتر برنامه جهانی غذای سازمان ملل متحد در پايتخت پاکستان


انفجار بمب انتحاری در دفتر برنامه جهانی غذای سازمان ملل متحد در پايتخت پاکستان
انفجار بمب انتحاری در دفتر برنامه جهانی غذای سازمان ملل متحد در پايتخت پاکستان
<!-- IMAGE -->

در اثر انفجار مظنون يک بمب انتحاری در روز دوشنبه در دفتر برنامه جهانی غذای سازمان ملل متحد در اسلام آباد پايتخت پاکستان دست کم سه نفر و از جمله يک خارجی کشته شدند. چندين نفر نيز زخمی شده اند.

مقامات امنيتی ساختمان دفتر برنامه جهانی غذا را که در منطقه ای يا امنيت بالا در اسلام آباد قرار دارد، مسدود کرده اند و تيم های مجهز به سگ های تعليم ديده برای تجسس مواد منفجره بيشتر، وارد ساختمان شده اند.

امجد جمال، سخنگوی برنامه جهانی غذا، بعد از انفجار از طريق تلفن به صدای آمريکا گفت که «آنچه من می توانم تأييد کنم اين است که يک انفجار رخ داد، و اينکه چيزی قبلاً در دفتر کار گذاشته شده بود که منفجر شد و اينکه همکاران من هم زخمی شده اند.»

پليس می گويد دو زن پاکستانی و يک مرد عراقی کشته شده اند.

مقامات پاکستانی می گويند امنيت را در پايتخت پس از اين حمله، تقويت کرده اند.

آقای جمال می گويد که با وجود اينگونه خشونت ها، سازمان وی به کار خود برای کمک به افراد نيازمند در پاکستان، ادامه خواهد داد. امجد جمال گفت با اطمينان می توانم بگويم که اين اعمال نمی توانند کار های انسان دوستانه در پاکستان را متوقف کنند.

دفتر برنامه جهانی غذا در خيابانی است که دفاتر سازمان ملل متحد در آنجا قرار دارند و از امکانات امنيتی آن ناحيه پايتخت، برخوردار است. همچنين در سمت ديگر، راه اصلی اقامتگاه غيرنظامی آصف زرداری، ریيس جمهوری پاکستان، قرار دارد و آن منطقه مرکز امور سياسی پايتخت است.

XS
SM
MD
LG