لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۳۱ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۱۱:۲۶

کارمانلیسس نخست وزیر يونان شکست خود در انتخابات را اعلام کرد


کارمانلیسس نخست وزیر يونان شکست خود در انتخابات را اعلام کرد
کارمانلیسس نخست وزیر يونان شکست خود در انتخابات را اعلام کرد
<!-- IMAGE -->

رأی دهندگان یونانی روز یکشنبه در انتخابات عمومی زودرس که برای رویارویی با بحران جاری رکود اقتصادی در آن کشور طراحی شده است شرکت کردند.

در این رویارویی کوستاس کارمانلیسس، نخست وزیر محافظه کار، شکست خود را در رقابت با ژرژ پاپاندرو، رهبر سوسیالیست جناح مخالف، اعلام کرد.

ژريژ پاپاندرو برنده انتخابات در يک سخنرانی برای حاميان خود گفت که برنامه بهبود اقتصادی کشور را در پيش خواهد گرفت.

نظرسنجی های قبل از برگزاری انتخابات نشان می داد که سوسیالیست ها اکثریت را در پارلمان یونان که سیصد کرسی دارد به دست خواهند آورد.

آقای کارامانلیس در آخرین مبارزه انتخاباتی خود که روز جمعه برگزار شده بود قول داد که یونان را از بحران اقتصادی کنونی تا سال ۲۰۱۱ بیرون آورد. در جریان یکی از گردهم آیی ها بمب کوچکی نزدیک میز سخنرانی نخست وزیر منفجر شد که خسارات کمی به بار آورد ولی جراحاتی به جای نگذاشت.

روز شنبه یکی از گروه های افراطی چپ مسئولیت ایجاد انفجار را پذیرفت و اعلام کرد هفته گذشته نیز در ایجاد انفجار دیگری در خارج از خانه یکی از سیاستمداران بلندپایه جناح مخالف نیز دست داشته اند.

آقای کارامانلیس بسیاری از طرفداران خود را به سبب آنکه تعدادی از دستیاران او در جنجال های مالی محکوم شناخته شده و ناچار به استعفا شدند، از دست داده بود. منتقدان همچنین او را به ناتوانی در مقابله با بحران اقتصادی محکوم می کردند.

XS
SM
MD
LG