لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۳ تیر ۱۴۰۳ ایران ۰۲:۵۲

بانک جهانی: تضمينی برای خروج از بحران کنونی وجود ندارد


بانک جهانی: تضمينی برای خروج از بحران کنونی وجود ندارد
بانک جهانی: تضمينی برای خروج از بحران کنونی وجود ندارد
<!-- IMAGE -->

رابرت زوليک، ریيس بانک جهانی، در جلسه سالانه صندوق بين المللی پول در ترکيه گفت به رغم برخی علایم مثبت بسياری از کشورهای کم درآمد هنوز به علت سقوط صادرات و کاهش درآمد شهروندان آن ها که در کشورهای در حال رشد کار می کنند تحت فشار بحران اقتصادی کنونی هستند. او همچنين گفت نرخ بيکاری در بسياری از کشورها همچنان بالا خواهد ماند. بانک جهانی می گويد بحران اقتصادی کنونی در چند دهه گذشته بی سابقه بوده است.

<!-- IMAGE -->

در همين حال دومينيک استراوس کان، مدير عامل صندوق بين المللی پول، از نقش کشورهای گروه G-۲۰ که هفته گذشته خود را تنها سازمانِ تصميم گيرنده اقتصادی در جهان، اعلام کرده اند انتقاد کرد و گفت عضويت در گروه G-۲۰ بر اساس محاسبات علمی تعيين نشده است. او در اين رابطه به فقدان نمايندگی از کشورهای آفريقايی اشاره کرد.

در همين حال بر اساس تازه ترين پيش بينی صندوق بين المللی پول اقتصاد منطقه خاورميانه در سال آينده ميلادی با رشدی معادل ۴ و ۲ دهم درصد روبرو خواهد شد که در افزايش بهای نفت و تثبيت اقتصاد جهانی ريشه دارد. مصر که اميدوار است رشد اقتصاديش معادل ۵ در صد در سال آينده باشد تلاش های تازه ای را برای بهبود وضعيت اقتصادی خود آغاز کرده است.

XS
SM
MD
LG