لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۱ اردیبهشت ۱۴۰۳ ایران ۰۹:۰۶

وقايع روز: اعتراضات خانواده های زندانيان سياسی و چند خبر ديگر


وقايع روز: اعتراضات خانواده های زندانيان سياسی و چند خبر ديگر
وقايع روز: اعتراضات خانواده های زندانيان سياسی و چند خبر ديگر
<!-- IMAGE -->

نامه همسران شماری از زندانيان سياسی به رييس قوه قضائيه

همسران شماری از زندانیان سیاسیِ اخیر با ارسال نامه ‌ای سرگشاده به رئیس قوه قضائیه به تخلفات قانونی صورت گرفته در پرونده بستگانشان اعتراض کردند.همسران محسن امین ‌زاده، مصطفی تاج‌ زاده، عبدالله رمضان ‌زاده، داود سلیمانی، محسن صفایی فراهانی، فیض‌ الله عرب ‌سرخی، محسن میردامادی و بهزاد نبوی پس از گذشت سه ماه و نیم از بازداشت آنها خواستار پاسخگویی قوه قضاییه شده‌اند. دستور جلب، بدون ارسال احضارنامه اطلاع نداشتن خانواده‌ها از جریان رسیدگی و مکان نگهداری زندانیان و حضور متهمان در سلول ‌های انفرادی از جمله موارد مورد اعتراض خانواده‌های زندانیان است.


<!-- IMAGE -->

وب سایت نوروز: بهزاد نبوی و محسن میردامادی در بیمارستان بستری شده اند

بر اساس گزارش ها دو تن از فعالان سیاسی اصلاح طلب که پس از انتخابات اخیر ریاست جمهوری بازداشت شدند از زندان به بیمارستان منتقل شده اند.وب سایت نوروز می گوید بهزاد نبوی به علت بیماری فتق و محسن میردامادی به دلیل مشکلات قلب و عروق در بیمارستان بستری شده اند. بهزاد نبوی، عضو ارشد سازمان مجاهدین انقلاب اسلامی و محسن میردامادی، دبیر کل جبهه مشارکت ایرانِ اسلامی است.

<!-- IMAGE -->

بيانيه جبهه پیروان خط امام و رهبری

جبهه پیروان خط امام و رهبری با صدور بیانیه ‌ای خواستار برخورد با مدعیان تقلب در انتخابات اخیر ریاست جمهوری شد. میرحسین موسوی و مهدی کروبی، دو نامزد اصلاح ‌طلب می ‌گویند در انتخابات، تقلب شده و نتیجه آن را قبول ندارند. در بخشی از بیانیه جبهه پیروان خط امام و رهبری گفته شده وقایع چند ماه اخیر، در بعضی شهرهای کشور بیانگر همپوشانی دو جریان بیرونی و درونی برای اثرگذاری بر افکار بخشی از جامعه بوده است. بیانیه می افزاید جریان بیرونی امیدوار به تکرار تجربه براندازی نرم است و جریان درونی نیز در مسیر اهداف خارجی قرار گرفته ‌است. حبیب الله عسگراولادی دبیر کل جبهه پیروان خط امام و رهبری است.

<!-- IMAGE -->

دادستان تهران: عملکرد قوه قضائيه مستقل بوده است

عباس جعفری دولت آبادی دادستان تهران اعلام کرد از آنجا که رویدادهای پس از انتخابات اخیر ریاست جمهوری عقبه‌های مردمی داشته مبارزه با آن مشکل ‌‌تر بوده است. به گزارش خبرگزاری ایسنا دادستان تهران درباره رویدادهای پس از انتخابات گفت بعد از انقلاب جریاناتی چون بنی صدر، جنگ و ۱۸ تیر اتفاق افتاد اما جریان بعد از انتخابات جریان ممتازی بود که عقبه‌های مردمی داشت. جعفری دولت آبادی همچنین مدعی شد عملکرد قوه قضاییه پس از انتخابات مستقل و فارغ از سیاسی کاری بوده است. وی ادامه این روش را راه نجات دانست.

<!-- IMAGE -->

کمپين يک ميليون امضاء برنده جايزه «کوادريکا» شد

کمپین یک میلیون امضاء برای تغییر قوانین تبعیض ‌آمیز برنده جایزه «کوادریگا» در آلمان شد.این جایزه هر سال، همزمان با سالگرد اتحاد دو آلمان به نهادها، جنبش‌ها و یا افرادی که در راه همبستگی و اتحاد مردم تلاش کرده ‌اند اهدا می‌ شود. کمپین یک میلیون امضاء برای تغییر قوانین تبعیض‌ آمیز حرکت جمعی از زنان ایرانی است که از شهریور ماه ۱۳۸۵ آغاز شده و هدف از آن ارتقاء برابری جنسیتی در قوانین جمهوری اسلامی است.

XS
SM
MD
LG