لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۲۶ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۱۳:۳۰

میشل اوباما در برنامه سسمی استریت بچه ها را تشویق به باغبانی می کند


میشل اوباما در برنامه سسمی استریت بچه ها را تشویق به باغبانی می کند
میشل اوباما در برنامه سسمی استریت بچه ها را تشویق به باغبانی می کند
<!-- IMAGE -->

میشل اوباما، بانوی اول آمریکا، قرار است در اولین شوی فصل تازه برنامه تلویزیونی سسمی استریت (sesame street)، یکی از محبوب ترین و پرتماشاگر ترین برنامه های آموزشی کودکان آمریکا و جهان شرکت کند و ضمن تجلیل از این برنامه تلویزیونی فرهنگی که امسال ۴۰ ساله می شود تماشاگران خردسال آن را تشویق به باغبانی و خوردن غذاهای تازه و سالم کند.

<!-- IMAGE -->

خانم اوباما که خود از هنگام نقل مکان به واشنگتن دست اندرکار باغبانی و کاشتن درختان میوه و ایجاد باغ سبزیجات تازه در یکی از باغچه های کاخ سفید بوده است در روز ۱۹ آبان ماه (۱۰ نوامبر)، فصل تازه ای از برنامه های «سسمی استریت» را می گشاید. برنامه هایی که به طور روزانه و با استفاده از تازه ترین روش های آموزشی، مورد توجه کودکان خردسال در بیش از ۱۲۰ کشور جهان قرار دارد.

تهیه کنندگان شوی «سسمی استریت» به خبرنگار رویترز گفته اند که خانم اوباما به ساکنان پشمالوی سسمی استریت یاد خواهد داد که کاشتن سبزیجات تازه و خوردن غذاهای سالم چه فوایدی دارد. او هم چنین به آن ها یاد خواهد داد که چگونه اولین بوته گوجه فرنگی خود را بکارند و در مورد تخم خیار و کاهو به این موجودات عجیب و غریب اما دوست داشتنی توضیحات سودمندی خواهد داد.

میشل اوباما در بخشی از این برنامه به اهالی سسمی استریت می گوید: «این تخمک ها به تنها چیزی که احتیاج دارند کمی آب و خاک و آفتاب است و پس از آن شروع می کنند به رشد کردن. شما هم می توانید با خوردن این غذاهای سالم و طبیعی هر روز بیشتر رشد کنید و مثل من قوی و بزرگ شوید.»

اوباما می گوید: «من می دانم که شما این سبزیجات خوشمزه را دوست خواهید داشت چون علاوه بر سالم بودن مزه خوبی هم دارند.»

فصل تازه سسمی استریت هم چنین شامل یک پروژه علمی دو ساله به نام «دنیای من سبز است ومی روید» می باشد و این برنامه ها مثل همیشه از شبکه دولتی ایالات متحده آمریکا پخش خواهد شد.

میشل اوباما نخستین بانوی اولی است که از تاریخ جنگ دوم جهانی تا کنون در کاخ سفید یک باغچه میوه و سبزیجات تازه درست کرده است. این باغچه کوچک بیش از ۵۰ نوع میوه و سبزیجات را در خود جای داده است و از محصولات آن به طور روزانه، برای پخت و پز در آشپزخانه کاخ سفید استفاده می شود.

برخی دیگر از چهره های سرشناسی که امسال درشوهای مختلف «سسمی استریت» شرکت خواهند داشت کامرون دیاز، اوا لانگوریا پارکر، ریکی جروایز، کمدین انگلیسی و کوبی برایانت بسکتبالیست معروف آمریکایی هستند.

XS
SM
MD
LG