لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۱ مرداد ۱۴۰۳ ایران ۰۰:۱۹

اسراییل گفتگو با جمهوری اسلامی ایران را «اتلاف وقت» خوانده است


<!-- IMAGE -->

در حالی که گروه پنج به علاوه یک گفتگوهای خود را در ژنو با جمهوری اسلامی ایران آغاز کرده اند، «شیمون پرز» رییس جمهوری اسراییل و اعضای هیئت دولت آن کشور یکصدا نگرانی خود را از انجام این گفتگوها درباره برنامه اتمی ایران ابراز داشته و می گویند این گفتگوها به یافتن هیچ راه حلی منتهی نخواهد شد.

سیلوان شالوم، معاون نخست وزیر اسراییل انجام این گفتگوها را تنها «تلف کردن» وقت خوانده و از جامعه بین المللی خواسته است تا تحریم های بیشتری را بر ایران اعمال کند. وی بر این نظر است که ایرانی ها سالهاست در جهت تولید و توسعه برنامه اتمی خود هستند و به همین جهت تنها برای خریدن وقت تلاش میکنند.

وی میگوید آنچه که لازم است انجام شود اعمال تحریم های شدیدتر علیه جمهوری اسلامی ایران است. معاون نخست وزیر اسرائیل می گوید روسیه و چین مایل نیستند در این زمینه به جامعه بین المللی بپیوندند، در نتیجه آنچه که لازم است انجام شود آنست که آمریکا با مشارکت اتحادیه اروپا، کانادا، ژاپن و استرالیا در این جهت گام بردارد.

از سوی دیگر آویشای برامرمن، وزیر اقلیت ها در کابینه اسراییل می گوید گفتگوهایی که امروز درباره برنامه اتمی ایران آغاز شده از اهمیت فراوانی برخوردار است.

این مسئله روشن است که «جامعه جهانی» باید تحریم های شدیدتری علیه ایران اعمال کند. وی با تاکید بر نقش جامعه جهانی می گوید این ها باید همزمان با آن انجام شود که مسئله صلح خاورمیانه و وجود دو کشور در کنار هم در آن منطقه مورد گفتگوست. جامعه جهانی باید بر ایران فشار آورد تا در منطقه رفتار دیگری در پیش بگیرد.

XS
SM
MD
LG