لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
جمعه ۱۰ آذر ۱۴۰۲ ایران ۱۶:۳۰

چهار هزار سرباز دیگر آمریکایی از عراق خارج می شوند


چهار هزار سرباز دیگر آمریکایی از عراق خارج می شوند
چهار هزار سرباز دیگر آمریکایی از عراق خارج می شوند

<!-- IMAGE -->

فرمانده نظامی آمریکا در عراق می گوید ماه آینده ۴ هزار نفر دیگر از سربازان آمریکایی از کشور خارج خواهند شد.

ژنرال ری اودیرنو روز چهارشنبه در کمیته نیروهای مسلح مجلس نمایندگان درباره انتقال مسئولیت های امنیتی از ارتش آمریکا به نیروهای عراقی، در پیشاپیش خروج قوای رزمی آمریکا در سال آینده، توضیح داد.

او گفت ایالات متحده تعداد سربازان خود درعراق را از ۱۲۴ هزار به ۱۲۹۰ هزار نفر کاهش خواهد داد، اما یاد آور شد که این کاهش موجب تضعیف امنیت در کشور نخواهد شد.

ژنرال اودیرنو می گوید ارتش عراق در حوزه امنیتی منظما پیشرفت می کند، اما هنوز راهی دراز در پیش دارد. بگفته او، القاعده در عراق، گروه های افراطی سنی و گروه های ستیزه گر شیعه همچنان تهدید هایی برای ثبات کشور هستند.

ژنرال اودیرنو در حالی این موضوع را عنوان می کند که اعضای کنگره نسبت به توانایی ارتش و پلیس عراق در بر عهده گرفتن مسئولیت های امنیتی ابراز نگرانی می کنند.

کریستوفر هیل سفیر آمریکا در عراق، در اوایل سپتامبر، در پاسخ به قانون گذارانی که توانایی نیروهای عراقی را در بر عهده گرفتن چنین مسئولیت هایی زیر سئوال کشیدند، گفت او به توانایی های آنها اطمینان دارد.

جو بایدن، معاون رییس جمهوری آمریکا، در جریان دیداری از عراق، ژنرال اودیرنو را به این دلیل که فکر می کند نیروهای عراقی آماده خواهند بود مسولیت های امنیتی را از سرباران آمریکایی بگیرند، «خوشبین» توصیف کرد.

XS
SM
MD
LG