لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۳ مرداد ۱۴۰۳ ایران ۱۹:۵۲

بر شمار کشته شدگان توفان در آسیای جنوب شرقی افزوده می شود


بر شمار کشته شدگان توفان در آسیای جنوب شرقی افزوده می شود
بر شمار کشته شدگان توفان در آسیای جنوب شرقی افزوده می شود
<!-- IMAGE -->

شمار کشته شدگان توفانی که مسیری از ویرانی در سراسر آسیای جنوب شرقی برجا گذاشته از ۱۳۰ تن فراتر رفته است، در همین حال توفان دیگری به منطقه نزدیک می شود.

مقامات می گویند توفان کتسانا یکی از مرگبارترین توفان هایی است که طی سالها به منطقه تاخته و دست کم جان ۲۴۶ تن را در فیلیپین گرفته است. گزارش می رسد حداقل ۴۷ تن در ویتنام و ۱۱ نفر در کامبوج جان سپرده اند.

توفان خانه ها را درهم کوبید، آنها را در زیر توده های گل و لای ناشی از رانش زمین مدفون ساخت، و تمامی اعضای خانواده ها را در ویتنام و کامبوج کشت. توفان نخست در روزهای شنبه و یکشنبه به فیلیپین حمله کرد، و وخیم ترین سیل را در مدت ۴۰ سال به راه انداخت.

در حالی که امدادگران و ناجیان به جستجو برای قربانیان توفان ادامه می دهند، هواشناسان می گویند توفان حاره ای پارما در پاسیفیک نیرو گرفته است. دولت فیلیپن به ساکنان هشدار داده است توفان ممکن است در حالی که به شمال کشور نزدیک می شود باران های بیشتری به همراه آورد.

پیشتر، دولت فیلیپین، پس از آن که هزاران بیخانمان در سرپناه های اضطراری پناه گرفتند، از جامعه بین الملل درخواست کمک کرد.

مقامات در ویتنام می گویند توفان کستانا بسیاری از بناهای قدیمی در «هوی آن» را زیرآب فرو برد. سازمان ملل متحد آنجا را یک میراث جهانی اعلام کرده است.

XS
SM
MD
LG