لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۲۷ فروردین ۱۴۰۳ ایران ۰۳:۲۰

تلفات سيل ناشی از توفان کتسانا در فيليپين به ٢٤٠ نفر رسيد


تلفات سيل ناشی از توفان کتسانا در فيليپين به ٢٤٠ نفر رسيد
تلفات سيل ناشی از توفان کتسانا در فيليپين به ٢٤٠ نفر رسيد

<!-- IMAGE -->

دامنه تلفاتِ ناشی از جاری شدن سيلِ کم سابقه در فيليپين روز گذشته روستای دورافتاده ای در نزديکی مانيل، پايتخت اين کشور، را فرا گرفت و ساکنان روستا را به چالش کشيد.تلفات ناشی از طوفان در فيليپين به ٢٤٠ نفر رسيده است.

ساکنان روستای آنتی پولو در ٢٠ کيلومتری شرق مانيل پايتخت فيليپين روز دوشنبه تلاش کردند دستکم ٨ نفری را که گمان ميرود در جريان تخريب يک پل بر روی رودخانه ای که از حومه روستا عبور می کند، ناپديد شده اند نجات بدهند.

به گفته يکی از ساکنان که در عمليات جستجو برای گمشدگان شرکت داشته در لحظه تخريب پل گروهی در حال عبور از آن بوده اند و تنها ٢ نفر از حادثه جان سالم بدر برده اند. ويران شدن پل ساکنان منطقه را ناگزير از استفاده از قايق های دست ساز برای عبور از رودخانه کرده است.

طوفان فصلی کتسانا که از روز شنبه فيليپين را مورد هجوم قرار داده سبب جاری شدن سيل و سيلاب در مانيل و ٢٥ ايالت فيليپين شده است که به گفته مقام های آن کشور در ٤٢ سال گذشته بيسابقه بوده است.

<!-- IMAGE -->

دولت فيليپين برای کمک به آسيب ديدگان از جامعه جهانی طلب ياری کرده و نسبت به گذر طوفان احتمالی ديگری از آن کشور در هفته پيش رو هشدار داده است.

تازه ترين گزارش ها شمار تلفات ناشی از طوفان را ٢٤٠ کشته و بيش از ٤٥٠ هزار آواره در سراسر فيليپين ذکر کرده گرچه جستجو برای نجات يافتگان احتمالی و افرادی که در جريان طوفان ناپديد شده اند همچنان ادامه دارد.

به گفته مقام ها از نزديک به ١١٥ هزار سيل زده فيليپينی در روزهای اخير در مدارس، کليساها و پناهگاه های سراسر کشور نگهداری می شود.

XS
SM
MD
LG