لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
جمعه ۲۵ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۱۶:۱۳

٢٤ نفر و از جمله ١٨ ستيزه جو در درگيری های پاکستان کشته شدند


٢٤ نفر و از جمله ١٨ ستيزه جو در درگيری های پاکستان کشته شدند
٢٤ نفر و از جمله ١٨ ستيزه جو در درگيری های پاکستان کشته شدند

<!-- IMAGE -->

به گفته یک مقام پاکستانی، در حمله ای انتحاری در شمال غربی این کشور، یک خودروی بمب گذاری شده با برخورد به خودرویی دیگر در منطقه ی بَنو، منفجر شد که بر اثر آن، پنج نفر جان خود را از دست دادند.

در همین حال، یک مقام پلیس پاکستان شمار کشته شدگان این حادثه را چهار تن اعلام کرده است. این حمله در نزدیکی مرز پاکستان با افغانستان صورت گرفت که ارتش پاکستان مشغول نبرد با اعضای طالبان و القاعده است.

از جمله کشته شدگان این حادثه، مولوی عبدل حکیم، یکی از رهبران قبیله ای شمال غرب پاکستان بوده است. وی به نیروهای امنیتی امکان عبور از منطقه ای قبیله ای و دسترسی آنان به شمال وزیرستان را داد. مقامات پاکستانی می گویند ظاهرا هدف این حمله، مولوی عبدل حکیم بوده است.

روز دوشنبه يک سرباز پاکستانی و دستکم پنج نفر ديگر در حمله راکتی به يک کمپ نظامی در رزمک در شمال غربی پاکستان کشته شدند. ارتش نيز به حمله کنندگان با آتش توپخانه پاسخ داد که به کشته شدن ١٢ ستيزه جو انجاميد.

در ناحيه اورزکای در شمال غربی پاکستان نيز آتش توپخانه يک هليکوپتر نظامی پناهگاه های طالبان را هدف گرفت و دستکم شش ستيزه جو کشته و چندين نفر نيز زخمی شدند.

ارتش پاکستان در منطقه ی وزیرستان جنوبی عملیات های زیادی را انجام داده است و در ماه های اخیر، عملیات های محدودی علیه شورشیان در وزیرستان شمالی انجام داده است. منطقه وزیرستان، مقر اعضای طالبان و دیگر گروه های نظامی است.

XS
SM
MD
LG