لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۲۴ تیر ۱۴۰۳ ایران ۲۰:۴۳

تجمع اعتراض‌ آميز در دانشگاه شريف


تجمع اعتراض‌ آميز در دانشگاه شريف
تجمع اعتراض‌ آميز در دانشگاه شريف
<!-- IMAGE -->

دانشگاه صنعتی شریف تهران صبح سه شنبه صحنه برگزاری تجمع اعتراضی دانشجویان بود. به گزارش خبرنامه امیرکبیر در این تجمع بیش از هزار نفر از دانشجویان شرکت داشتند و شعارهایی علیه چهره های دولتی سردادند.

تجمع دانشگاه شریف یک روز پس از تجمع اعتراضی دانشجویان دانشگاه تهران صورت می گیرد. این افراد به حضور کامران دانشجو، وزیر علوم دولت دهم، در مراسم افتتاح دانشگاه شریف اعتراض داشتند.

این تجمع ها در حالی برگزار می شوند که مهدى قمصرى، معاونت دانشجویی دانشگاه تهران، درباره برگزاری «تجمعات غیرقانونی» هشدار داده است.

خبرگزاری مهر روز سه شنبه به نقل از معاون دانشجویی دانشگاه تهران ضمن تأیید خبر انتشار اطلاعیه اخطار به دانشجویان در کوی دانشگاه تهران نوشت: «این اطلاعیه بیشتر به درخواست خانواده دانشجویان و نگرانی ساکنین کوی دانشگاه درباره تحرکات بیرونی و تاثیر آن بر جو کوی تنظیم شده است.»

معترضان دانشگاه صنعتی شریف در تجمع روز سه شنبه شعارهایی از جمله «مرگ بر ديكتاتور»، «منتظری صانعی، روحانی واقعی»، «تا احمدی نژاده، هر روز همین بساطه»، «كروبى بت شكن، بت بزرگ را بشکن» و «شکنجه، تجاوز دیگر اثر ندارد» سردادند.

به گزارش خبرنامه اميرکبير «جمعيت معترض و مخالف دولت کودتا به قدری زياد بود که نيروی حراست و انتظامات مستقر در آن حوالی نتوانستند دانشجويان را پراکنده کنند و دقيقه بر دقيقه به شمار دانشجويان افزوده شد. اين اتفاق در حالی افتاد که حراست دانشگاه با احضار چند تن از دانشجويان و گرفتن تعهد از آنها در روزهای قبل، سعی کرده بود تا دانشجويان را از شرکت در تجمع بازدارد.»

به گزارش خبرنامه اميرکبير دانشجویان سپس به سمت درب دانشگاه در خيابان آزادی رفتند که با حمايت و تشويق مردم روبرو شدند و پس از مدتی با هجوم گارد ويژه پراکنده شدند. در پايان نيز سی دی يادبود شهدای جنبش سبز بين دانشجويان پخش شد.

روز دوشنبه نیز دانشجویان معترض دانشگاه تهران با آغاز سال تحصیلی شعارهایی چون «دولت کودتا، استعفا استعفا» سردادند و خواستار آزادی دانشجویان زندانی شدند. این تجمع دانشجویی همزمان با حضور غلامعلی حداد عادل، رییس مجلس نهم شورای اسلامی و عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام، در دانشگاه تهران صورت گرفت. فیلم های کوتاه منتشر شده بر شبکه اینترنت نشان می دهد که دانشجویان آقای حداد عادل و هیات همراه او را هو می کنند و شعار «مرگ بر دیکتاتور»، «وکیل ضدملت خجالت خجالت» سر می دهند.

دانشجویان دانشگاه تهران در حالی شعارهای اعتراضی سردادند و تجمع کردند که کامران دانشجو وزير علوم دولت محمود احمدى‌ نژاد هم در دانشگاه تهران حضور داشت.

XS
SM
MD
LG