لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۴ تیر ۱۴۰۳ ایران ۰۴:۵۰

هشت ستیزه گر در حمله موشکی مظنون آمریکا در پاکستان کشته شدند


<!-- IMAGE -->

مقامات اطلاعاتی در پاکستان می گویند در حمله موشکی مظنون آمریکا هشت ستیزه گر طالبان در یکی از مناطق نا آرام کشور کشته شدند.

به گفته مقامات، دو موشک که ظاهرا از یک هواپیمای بی سرنشین پرتاب شد، روز سه شنبه به خانه عرفان محسود، فرمانده طالبان در نزدیکی مرز افغانستان در وزیرستان جنوبی برخورد کرد.

آنها می گویند موشک، خانه را که در حدود ۶۰ کیلومتری شمال شهر وانا قرار داشت منهدم و دست کم شش ستیزه گر را نیز مجروح کرد. بنظر می رسد حد اقل دو نفر از کشته شدگان ازبک بودند.

منطقه اطراف وانا قرارگاه شبکه بیت الله محسود، فرمانده سابق طالبان، که ماه پیش در حمله موشکی آمریکا کشته شد، تلقی می شود.

مقامات این شبکه را مسئول حملات علیه سربازان دولتی پاکستان و خارجی در کشور می دانند.

عقیده بر این است که هواپیماهای بدون سرنشین آمریکا، در ماه های اخیر بیش از ۴۰ موشک به سوی هدف های مظنون القاعده و طالبان در منطقه پرتاب کرده اند.

محمود شاه، رییس سابق امنیتی مناطق قبیله ای پاکستان، به صدای آمریکا گفت چنین حملاتی دولت را بدون توجه به هر موفقیتی تضعیف می کند.

او گفت آمریکا اگر به راستی می خواهد به کشور او برای پایان دادن به خشونت ستیزه گران کمک کند، لازم است تکنولوژی هواپیمای بی سرنشین را به پاکستان منتقل کند.

XS
SM
MD
LG