لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۲۷ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۰۸:۴۳

بمب گذاری انتحاری پنج نفر را در پاکستان به قتل رساند


پلیس می گوید یک بمب گذار انتحاری با ایجاد انفجار در شمال غربی پاکستان یک رهبر قبیله ای مخالف با طالبان و دست کم چهار نفر دیگر را به قتل رساند.

این حمله روز دوشنبه در نزدیکی شهرک «بانو» روی داد و مقام ها می گویند بمب گذار اتوموبیل خود را که مملو از مواد منفجره بود به وسیله نقلیه ای که عبدالحکیم یکی از رهبران قبیله را حمل می کرد کوبید، او و دست کم چهار نفر دیگر را با ایجاد انفجار به قتل رساند.

در روزهای گذشته چندین گزارش از بمب گذاری ها و برخورد در شمال غربی پاکستان دریافت شده است.

رییس دفتر امور هماهنگی کمک های بشر دوستانه، وابسته به سازمان ملل متحد در پاکستان، می گوید موسسه ای که وی وابسته به آن است خود را برای کمک به خانواده های بسیاری که ازمنطقه قبیله نشین جنوب وزیرستان به سرزمین های امن تری می گریزند، آماده می سازد. نیرو های دولتی مبارزات خود را علیه طالبان در آن منطقه افزایش داده اند.

هماهنگ کننده کمک های سازمان ملل متحد به خبرنگار صدای آمریکا می گوید که اوضاع جنوب وزیرستان موجب شده است که ده ها هزار نفر آن مناطق را ترک کنند و بسیاری نیز انتظار دارند که عملیات نظامی به زودی در آن ناحیه آغاز شود.

مقام های دولتی می گویند که قرار نیست دست به حملات بزرگی در منطقه زده شود ولی گزارش رسانه های محلی حاکی است که هلیکوپترهای ارتشی با ریختن جزواتی از غیر نظامی ها خواسته اند که خانه های خود را در مناطق قبیله نشین ترک کنند.

XS
SM
MD
LG