لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۸ آذر ۱۴۰۲ ایران ۰۳:۴۲

وقايع روز: معترضان چهار لشگر انسانی بودند و چند خبر ديگر


وقايع روز: معترضان چهار لشگر انسانی بودند و چند خبر ديگر
وقايع روز: معترضان چهار لشگر انسانی بودند و چند خبر ديگر
<!-- IMAGE -->

فرمانده ارشد سپاه پاسداران: معترضان چهار لشكر انسانى سازماندهى كرده بودند

علی فضلی، از فرماندهان ارشد سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، مدعی شد معترضان به نتايج انتخابات رياست جمهورى در ايران چهار لشكر انسانى سازماندهى كرده بودند. فرمانده سپاه سيدالشهدای تهران با متهم كردن معترضان به تلاش براى برپا کردن انقلاب رنگی در ايران گفت معترضان چهار لشكر انسانى سازماندهى كرده بودند كه در يک مورد ٣٠٠ هزار عضو داشته است. به گفته اين فرمانده ارشد سپاه تشكيل هياتى براى صيانت از آرا و ۲۰ كميته تحت عناوين زنان، جوانان و دانش آموزان با هدف هدايت همه اقشار جامعه به كمک ماهواره ها و دست آخر تجمع در مقابل وزارت كشور در ادامه انقلاب نرم، عليه جمهوری اسلامی صورت گرفته است. به گفته علی فضلی ادعاى تقلب در انتخابات و دروغگو خواندن دولت و رييس دولت از جمله برنامه هايى بوده كه از پيش سازماندهی شده است.

<!-- IMAGE -->

دفتر اکبر هاشمى رفسنجانى: طرح برون رفت از بحران به مجلس خبرگان رهبری ربطى ندارد

دفتر اکبر هاشمى رفسنجانى روز جمعه در واكنش به اخبار رسانه هاى حامى دولت اعلام كرد طرح برون رفت از بحران به مجلس خبرگان رهبری ربطى ندارد و توسط برخى از اعضاى مجمع تشخيص مصلحت نظام در دست تدوين است. حجت الاسلام رفسنجانی که رياست مجلس خبرگان رهبری و مجمع تشخيص مصلحت را بر عهده دارد هفته گذشته اعلام کرده بود برخی از بزرگان نظام جمهوری اسلامی در حال تدوين طرحی برای برون رفت از بحرانی هستند که بعد از انتخابات اخير رياست جمهوری ايران را فراگرفته است. دفتر آقای رفسنجانى روز جمعه موضعگيری رسانه هاى حامى دولت دهم عليه خبر تدوين متنى براى برون رفت از وضعيت كنونى را بی اساس توصيف كرد. آقای رفسنجانی اواخر تير ماه نيز در خطبه هاى نماز جمعه تهران به عنوان نخستين مقام عالى رتبه جمهورى اسلامى شرايط سياسی ايران پس از انتخابات رياست جمهورى را بحرانى دانست و خواستار تلاش براى بازگرداندن اعتماد مردم به نظام شد. وى همچنين خواستار آزادى بازداشت شدگان و همدردى و دلجويى با آسيبديدگان حوادث پس از انتخابات شده بود.

همکار کامران دانشجو اتهام رونويسی از يک مقاله علمی را رد کرد

همکار وزير علوم جمهوری اسلامی ايران در نگارش مقاله ای که گفته شده رونويسی از يک مقاله علمی ديگر بوده اتهام طرح شده مبنی بر سرقت علمی را رد کرد. وبلاگ نشريه معتبر علمی نيچر اخيراً نوشته بود کامران دانشجو، وزير علوم دولت دهم و همکار وی مجيد شهراوی مقاله علمی سه پژوهشگر کره جنوبی را رونويسی کرده و به نام خود به چاپ رسانده اند. مجيد شهراوی می گويد اين مقاله بخشی از پايان نامه دکترای او بوده و با تایيد هيات داوران چاپ شده است. وی در پاسخی که در خبرگزاری مهر منتشر شده گفته است تفاوت های بسيار زيادی از نظر علمی بين مقاله وی و مقاله پژوهشگران کره ای وجود دارد. پبشتر برخی وب سايت ها از جعلی بودن مدرک دکترای کامران دانشجو خبر داده بودند. آقای دانشجو در دولت قبلی محمود احمدی نژاد مسؤل برگزاری دهمين دوره انتخابات رياست جمهوری اسلامی بود.

XS
SM
MD
LG