لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۱۴ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۱۸:۵۱

آمادگی آمریکا برای جلوگیری از گسترش آنفلوانزای خوکی در جهان


<!-- IMAGE -->

پرزیدنت باراک اوباما می گوید ایالات متحده فعالانه به کوشش برای متوقف ساختن گسترش جهانی ویروس آنفلوآنزای خوکی ادامه خواهد داد. برای رسیدن به این هدف، آمریکا آماده است ده درصد موجودی واکسن "اچ وان ان وان" خود را از طریق سازمان جهانی بهداشت در دسترس کشورهای دیگر قرار دهد.

سازمان گزارش می دهد که تا ششم سپتامبر سال جاری، بیش از ۲۷۷هزار و ۶٠۷مورد تایید شده آنفلوآنزای خوکی در سراسر جهان وجود داشت. تعداد مرگ های ثبت شده از این بیماری اینک دست کم ۳۲۰۵مورد است. از آنجا که سازمان جهانی بهداشت دیگر از کشورها نمی خواهد موارد انفرادی را آزمایش کنند و گزارش دهند، تعداد موارد ابتلا احتمالا از آنچه ارقام سازمان نشان می دهد بیشتر است.

سازمان جهانی بهداشت گزارش می دهد فعالیت ویروس آنفلوآنزای خوکی در کشورهای نیمکره جنوبی – شیلی، آرژانتین، استرالیا، زلاند نو، و افریقای جنوبی، کاهش یافته است. گزارش مرکز امریکایی کنترل و پیشگیری بیماری حاکی است سطح فعالیت آنفلوآنزا در ایالات متحده ، که در آن فصل معمولی آنفلوآنزا زود تر آغاز شده ، بالا رفته است. ویروس اچ وان ان وان، عامل اکثریت موارد آنفلوآنرا بوده است.

خبر خوب این است که اکثر بیماران همچنان شکل ملایمی از بیماری را تجربه می کنند، و ویروس های تمام شکل های شیوع بیماری عملا مشابه هستند. علیرغم نگرانی های اولیه که مردم به دو " دُز" واکسن آنفلوآنزا نیاز خواهند داشت، مطالعات بالینی در چین و امریکا نشان می دهد که فقط یک " دُز" ممکن است برای بزرگسالان کافی باشد. مطالعات بالینی در مورد سطوح " دُز" برای کودکان و زنان باردار هنوز جریان دارد.

ایالات متحده، با شناخت این موضوع که بیماری ها مرزی نمی شناسد و سلامت مردم امریکا از سلامت مردم سراسر جهان جدا شدنی نیست، در هماهنگی با استرالیا، برزیل، فرانسه، ایتالیا، زلاند نو، نروژ، سویس، و بریتانیا، واکسن اچ وان ان وان را در حالی که فراهم می شود در دسترس سازمان جهانی بهداشت قرار خواهد داد، تا به کشورهایی که مستقیما به آن دسترسی نخواهند داشت، کمک شود. ایالات متحده همچنین پول، کمک تکنیکی، و تجهیزات حفاظت شخصی برای سازمان جهانی بهداشت و کشورها فرهم آورده است. افزون بر این، ایالات متحده مواد ضد ویروس را که برای درمان آنفلوآنزا بکار می رود ، در اختیار سازمان بهداشت سراسری امریکا و مکزیک گذاشته است. ایالات متحده از کشورهای دیگر دعوت می کند به این کوشش بهداشتی جهانی فوری بپیوندند.

در همکاری با یکدیگر، ما می توانیم مسلم سازیم که مایه کوبی گسترش ویروس "اچ وان ان وان" را محدود کند، از فشار بر سیستم های مراقبت های بهداشتی بکاهد، خطر ظهور ویروس حتی خطرناکتری را کم کند، و مهمتر از همه، زندگی ها را نجات دهد.

XS
SM
MD
LG