لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۳۱ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۰۶:۲۷

وقايع روز: حمايـت آيـت الله طاهری از آيت الله منتظری و چند خبر ديگر


وقايع روز: حمايـت آيـت الله طاهری از آيت الله منتظری و چند خبر ديگر
وقايع روز: حمايـت آيـت الله طاهری از آيت الله منتظری و چند خبر ديگر
<!-- IMAGE -->

مجلس خبرگان پيروزی محمود احمدی نژاد در انتخابات را به وی تبريک گفت

مجلس خبرگان روز چهارشنبه پيش از پايان اجلاس خود بيانيه ای صادر کرد که طی آن ضمن تاکيد بر صلاحيت و ادامه کار رهبری پيروزی محمود احمدی نژاد در انتخابات را به وی تبريک گفت.

<!-- IMAGE -->

پاسخ آيت الله صانعی به نامه ميرحسين موسوی

در پی نامه ميرحسين موسوی به برخی از مراجع تقليد شيعيان و نظر خواهی در خصوص تشکيل جنبش راه سبز، آيت الله يوسف صانعی به اين نامه پاسخ گفت. آيت الله صانعی در بخشی از پاسخ خود خطاب به ميرحسين موسوی نوشته است لازم است مراقبت شود که خدای ناخواسته کلمه اتحاد و اعتصام به حبل الله سبب رخنه ظالمان و ستمکاران در صفوف مظلومان نگردد که نتيجه آن چيزی جز تداوم ظلم و ستم نخواهد بود. پيشتر، آيت الله حسينعلی منتظری، از ديگر مراجع تقليد شيعيان به نامه ميرحسين موسوی پاسخ داده بود.

<!-- IMAGE -->

حمايت آيت الله طاهری اصفهانی از آيت الله منتظری

در خبری ديگر آيت الله طاهری اصفهانی با انتشار نامه ای سرگشاده خطاب به آيت الله منتظری، مواضع وی پس از انتخابات اخير رياست جمهوری را شجاعانه توصيف کرد و شيوه حکومت در برابر منتقدان را سرکوبگرانه دانست. آيت الله طاهری در بخشی از نامه خود نوشته است هوش و گوش پندگيران و کسانی که به حکم شرع و عقل و قانون ملزم به تهذيب نفس و تضييق رفتار تحکم آميز و قهريه با مخالفان و ضعيفان هستند، آنچنان سخت و سنگين شده که هر اعتراض به حق و قانونی را از ناحيه باطل و بيگانه و دشمن فرض می کنند و با اينگونه افراد با زشت ترين و ضداسلامی ترين روشها برخورد می کنند که نمونه هايی از آنرا در زندان ها و دادگاه های غيرقانونی می توان مشاهده کرد.

<!-- IMAGE -->

آيت الله خامنه ای: رأی محمود احمدی نژاد در انتخابات اخير رياست جمهوری بالا و بی سابقه بود

آيت الله خامنه ای، رهبر جمهوری اسلامی، روز پنجشنبه نا آرامی های پس از انتخابات را يک توطئه برنامه ريزی شده دانست که به گفته وی شکست خورده و تير آن به سوی دشمن کمانه کرده است. آقای خامنه ای رای محمود احمدی نژاد در انتخابات اخير رياست جمهوری را بالا و بی سابقه توصيف کرد و از نخبگان و خواص خواست در برابر حوادث اخير سکوت نکنند تا به گفته او مبادا به فتنه دشمنان کمک کرده باشند. به نظر می رسد منظور آقای خامنه ای از نخبگان و خواص، شماری از روحانيون بلند پايه باشند که پس از اعلام نتيجه انتخابات اخير رياست جمهوری از ارسال تبريک برای احمدی نژاد به عنوان رييس جمهوری خودداری کرده و برخی آنان نيز انتقادهايی شديدی نسبت به حوادث پس از انتخابات مطرح کرده اند.

<!-- IMAGE -->

جبهه مشارکت بازداشت آذر منصوری را مورد انتقاد شديد قرار داد

جبهه مشارکت ايران اسلامی با انتشار بيانيه ای از بازداشت آذر منصوری، معاون سياسی دبير کل اين جبهه به شدت انتقاد کرد. در اين بيانيه آمده است در نظامی که انسان های فرهيخته و سرافرازی چون منصوری به زندان بروند ديگر هيچ مدرک و سندی برای اثبات انحراف آن نظام از انسانيت و عدالت لازم نيست. در بخش ديگری از بيانيه جبهه مشارکت گفته شده است خيال باطل کودتاگران بر آن است که افراد خاصی سبب رسوایی و ناکامی آنها در استقرار کودتا می شوند. حال آنکه همه ايرانيان به پاخاسته اند. پس از انتخابات اخير رياست جمهوری در ايران شماری از رهبران و اعضای جبهه مشارکت ايران اسلامی بازداشت و زندانی شدند. محسن ميردامادی، عبدالله رمضان زاده، مصطفی تاج زاده، سعيد حجاريان و محسن امين زاده سرشناس ترين اعضا جبهه مشارکت هستند که زندانی شده اند.

<!-- IMAGE -->

بيانيه سازمان گزارشگران بدون مرز در مورد احمد زيد آبادی، بهمن احمدی عمويی و سعيد متين پور

سازمان گزارشگران بدون مرز با انتشار بيانيه ای اعلام کرد روزنامه نگاران زندانی در ايران تحت شکنجه هستند. اين بيانيه با انتقاد از اين ‌که آيت‌الله خامنه‌ ای و محمود احمدی ‌نژاد، ايران را آزادترين کشور جهان معرفی می ‌کنند، می گويد روزنامه ‌نگاران زندانی در ايران، قربانی بدرفتاری و شکنجه هستند و در شرايط اسفباری به ‌سر می ‌برند. بر اساس بيانيه گزارشگران بدون مرز، احمد زيدآبادی، روزنامه ‌نگار سرشناس ايران برای خواندن نامه‌های ديکته شده از سوی بازجويان تحت فشار قرار دارد، پرونده بهمن احمدی امويی گم شده ‌است، اما او همچنان در زندان است و سعيد متين ‌پور، شديدا بيمار، اما از درمان پزشکی محروم شده‌ است.

XS
SM
MD
LG