لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۲۸ فروردین ۱۴۰۳ ایران ۰۵:۵۸

فرمانده نیروهای آمریکا در افغانستان درخواست افزایش سربازان را ارائه می دهد


<!-- IMAGE -->

رییس ستاد مشترک ارتش آمریکا درخواست فرمانده نیروهای آمریکا و ناتو در افغانستان را برای اعزام سربازان بیشتر به آن کشور دریافت کرده است.

یک مقام ارتش در پنتاگون می گوید دریادار مایک مولن روز جمعه برای ملاقات با ژنرال استانلی مک کریستال به یک پایگاه هوایی آمریکا در آلمان رفت.

به گفته این مقام، دریا دار مولن می خواست درخواست را شخصا دریافت کند و جزییات طرح پیشنهادی مک کریستال از خود وی بشنود. او گفت نمی تواند در مورد تعداد سربازان درخواست مک کریستال توضیحی بدهد.

تحلیلگران گفته اند این رقم می تواند حدود ۴۰ هزار سرباز باشد، و افزون برافزایش هایی که است که پرزیدنت اوباما دراوایل سال جاری اجازه داد.

در اوائل ماه جاری، در یک گزارش ژنرال مک کریستال گفته شد وضع در افغانستان خطرناک است و بدون منابع بیشتر، ماموریت متحدان ممکن است شکست بخورد.

یک سخنگوی پنتاگون گفت رابرت گیتس وزیر دفاع در خواست اعزام سربازان بیشتر را تا زمانی که دولت بازنگری استراتژی خود در افغانستان را تکمیل نکرده است، بررسی نخواهد کرد.

مقام ارتش روز جمعه به صدای آمریکا گفت موضوع «نیازهای انسانی» بخشی ازبررسی استراتژی خواهد بود، اما آنچه در حال حاضر در کانون بحث ها قرار دارد، هدف های کوشش و رویکردی است که باید برای رسیدن به آنها اتخاذ شود.

XS
SM
MD
LG