لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۲ اردیبهشت ۱۴۰۳ ایران ۱۰:۱۲

وقايع روز: پايان اجلاس مجلس خبرگان و چند خبر ديگر


وقايع روز: پايان اجلاس مجلس خبرگان و چند خبر ديگر
وقايع روز: پايان اجلاس مجلس خبرگان و چند خبر ديگر
<!-- IMAGE -->

حمايـت از آيت الله خامنه ای در بيانيه پايانی ششمين اجلاس مجلس خبرگان

بيانيه پايانی ششمين اجلاس مجلس خبرگان در حالی اواخر شب گذشته منتشر شد که در آن از عملکرد آيت الله علی خامنه ای در حوادث پس از انتخابات حمايت شده و آمده است: اعضای خبرگان رهبری، آقای خامنه ای را همچنان تنها گزينه ای می دانند که لباس رهبری امت بر قامتش زيبنده است. اين بيانيه در حالی صادر شده که در هفته های اخير برخی گروه ها و افراد، خواستار توجه مجلس خبرگان به عملکرد رهبری پس از انتخابات شده بود. با اين حال مجلس خبرگان رهبری بدون توجه به اين درخواست ها، نه تنها از رهبری حمايت کرده بلکه در بند چهارمِ بيانيه خود، پيروزی محمود احمدی نژاد در انتخابات بحث برانگيز ۲۲ خرداد ماه را به وی تبريک گفته است. اين در حالی است که هاشمی رفسنجانی، و بسياری از اعضای اين مجلس از دادن پيام تبريک به احمدی نژاد برای انتخاب مجدد تا کنون خودداری کرده اند. در اين ميان، هر چند اکبر هاشمی رفسنجانی، رييس مجلس خبرگان، در زمان قرائت بيانيه غايب بوده اما احمد خاتمی، عضو هيات ریيسه مجلس خبرگان به خبرگزاری فارس گفته که بند بند بيانيه مورد موافقت آقای هاشمی رفسنجانی بوده است چرا که اين مجلس بدون موافقت ریيس نمی تواند بيانيه ای صادر کند.

<!-- IMAGE -->

آيت الله علی محمد دستغيب: چرا شما خبرگان ساکت بوديد، آيا غم خوردن و نشستن کافی است؟

در خبری ديگر و در رابطه با صدور بيانيه مجلس خبرگان، آيت الله علی محمد دستغيب، نماينده فارس در مجلس خبرگان رهبری با انتقاد از عملکرد مجلس خبرگان خطاب به نمايندگان آن گفته: آيا آنچه گذشت شرعی بود؟ مطابق قانون اساسی و آنچه از آن منشعب می شود بود؟ پس چرا شما خبرگان ساکت بوديد، آيا غم خوردن و نشستن کافی است؟ آقای دستغيب در پايان پيشنهاد کرده که از آقايان موسوی، خاتمی و کروبی دعوت شود که يا در اجلاسيه خبرگان سخنان خود را بگويند و يا از طريق صدا و سيما يا سايت مجلس خبرگان آن را منتشر کنند.

نيچر: کامران دانشجو مقاله علمی سه پژوهشگر کره جنوبی را به نام خود به چاپ رسانده است

وبلاگ متعلق به نشريه معتبر علمی نيچر نوشته که کامران دانشجو، وزير علوم دولت دهم، مقاله علمی سه پژوهشگر کره جنوبی را رونويسی کرده و به نام خود به چاپ رسانده است. مقاله آقای دانشجو و يک نفر ديگر در حالی در سال ۲۰۰۹ منتشر شده که سه پژوهشگر کره ای آن را در سال ٢٠٠٢ منتشر کرده بودند.

شيوا نظرآهاری آزاد شد

شب گذشته شيوا نظرآهاری، فعال حقوق زنان، که پس از انتخابات ٢٢ خرداد در تهران بازداشت شده بود آزاد شد. شيوا نظر آهاری از دانشجويان ستاره دار و عضو کميته گزارشگران حقوق بشر است که صد روز در بازداشت به سر برد و پس از سپردن وثيقه، اينک آزاد شده است.

مهديه محمدی: ضرب و شتم احمد زيد آبادی در زندان اوين

همسر احمد زيد آبادی ،روزنامه نگار بازداشتی، از ضرب و شتم شديد همسرش در زندان خبر داد. خانم مهديه محمدی، گفته که آقای زيدآبادی، دبيرکل سازمان دانش آموختگان ايران، را تيم بازجويی او در زندان اوين به شدت کتک می زنند تا او را مجبور به خواندن نوشته بازجويان بجای دفاعياتش کنند.

اظهارات حداد عادل درباره رويدادهای زندان کهريزک

غلامعلی حداد عادل، ریيس کميسيون فرهنگی مجلس، روز چهارشنبه در يک نشست دانشجويی گفته است که مردن ٣ نفر در کهريزک، مساله اصلی نيست. کهريزک بازداشتگاهی است که تعداد زيادی از بازداشت شدگان وقايع اخير تحت شرايط سخت در آن نگهداری شدند که تا اين لحظه مرگ چهار نفر در آن تاييد شده است. آقای حداد عادل همچنين خاطر نشان کرده است: اکنون بايد مراقب باشيم تا مثلا اين ماجرا که ٣ نفر در کهريزک مردهاند به مساله اصلی تبديل نشود، چون عدهای دوست دارند ماجرا اينگونه دنبال شود، يعنی میخواهند جای متن و حاشيه را در اين ماجرا عوض کنند.

XS
SM
MD
LG