لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۴ اردیبهشت ۱۴۰۳ ایران ۱۱:۰۶

محمود احمدی نژاد خواستار خلع سلاح هسته ای جهانی شد


محمود احمدی نژاد خواستار خلع سلاح هسته ای جهانی شد
محمود احمدی نژاد خواستار خلع سلاح هسته ای جهانی شد
<!-- IMAGE -->

محمود احمدی نژاد، ریيس جمهوری اسلامی ايران، با اشاره به اينکه تسليحات اتمی منشا خطرات و بی ثباتی ها در جهان هستند خواستار خلعِ سلاح هسته ای جهانی شد.

روز چهارشنبه پيش از آنکه آقای احمدی نژاد مجمع عمومی سازمان ملل متحد را مورد خطاب قرار دهد گفت که اراده جهانی برای دستيابی به خلع سلاح هسته ای عمومی، ضرورت دارد.

کشورهای غربی ايران را متهم به تلاش مخفيانه برای ساختن سلاح های هسته ای می کنند اما جمهوری اسلامی اين اتهام را تکذيب می کند.

محمود احمدی نژاد در نيويورک به آسوشيتد پرس گفت که جمهوری اسلامی تلاش نخواهد کرد تا که از گفتگو در مورد مسئله هسته ای، اجتناب کند. اما گفت جمهوری اسلامی موضوع اتمی را از طريق مذاکرات با آژانس بين المللی انرژی اتمی، پيگيری خواهد نمود.

علی اکبر صالحی، ریيس سازمان انرژی اتمی ايران، روز سه شنبه اعلام کردايران سانتريفوژهای جديدی ساخته است که به گفته وی بهتر قادرند غنی سازی اورانيوم را به انجام برسانند.

اورانيومِ غنی شده عنصر کليدی در سلاح های اتمی است.

<!-- IMAGE -->

در همين حال نمايندگان آمريکا، بريتانيا، فرانسه، روسيه، چين و آلمان قرار است روز اول ماه اکتبر در مورد مسئله اتمی با مقامات ايرانی در ژنو، گفت و گو کنند.

خاوير سولانا، مسئول سياست خارجی اتحاديه اروپا، می گويد شش قدرت جهان نشست مقدماتی خود را روز چهارشنبه در سازمان ملل متحد، برگزار خواهند کرد.

XS
SM
MD
LG