لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۹ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۱۸:۵۰

وقايع روز: اجلاس سه روزه مجلس خبرگان و چند خبر ديگر


وقايع روز: اجلاس سه روزه مجلس خبرگان و چند خبر ديگر
وقايع روز: اجلاس سه روزه مجلس خبرگان و چند خبر ديگر
<!-- IMAGE -->

اجلاس سه روزه مجلس خبرگان

مجلس خبرگان رهبری به رياست اکبر هاشمی رفسنجانی، در تهران اجلاس سه روزه خود را آغاز کرد. اين اجلاس با حضور نمايندگان مجلس خبرگان، دادستان کل کشور، دبير شورای امنيت ملی، و سرپرست مذاکرات هسته ای، هاشمی شاهرودی، احمد خاتمی، قربانعلی دری نجف آبادی، و اعضای هيات ریيسه مجلس، کار خود را روز سه شنبه آغاز کرد.

<!-- IMAGE -->

منتظری: اعترافات متهم بر عليه خودش بی اعتبار است

آيت الله حسينعلی منتظری از مراجع تقليد شيعيان، با انتشار نامه ای، اعترافات اشخاص بر عليه خودشان را تحت هر گونه فشار و شکنجه از قبيل تهديد، تجريد، حبس، ترس و مانند آن را بی اعتبار دانست. اين مرجع تقليد شيعه در ادامه افزوده است: «حتى اگر متهم بارها در آن شرايط و‏ ‏از طريق مصاحبه و ميزگرد اعتراف و اعلام كند كه خطا كرده و مرتکب ‏اشتباه و جرم شده است اعترافات مكرر، با وجود آن شرايط حكم همان اعتراف اوليه را دارد و بی اعتبار است.» اين اظهارات در حالی بيان می شود که آيت الله خامنه ای در نماز عيد فطر اعترفات اشخاص، عليه خودشان را در مقابل بينندگان ميليونی و دوربين های تلويزيونی نافذ و مسموع دانسته بود.

محمد خاتمی: ديدارِ با جرج سوروس را تکذيب کرد

دفتر محمد خاتمی رييس جمهوری پيشين ايران با انتشار اطلاعيه ای ادعاهای برخی از رسانه های داخلی را مبنی بر ديدار وی با جرج سوروس را رد کرد. در اطلاعيه دفتر رييس جمهوری پيشين ايران آمده «هر روز شاهد ادعاهای بی اساس نسبت به شخصيتهای انقلاب و کشور و افراد و شهروندان و ايراد تهمت های ناروا به آنها هستيم.» جرج سوروس، مدير موسسه «جامعه باز» در آمريکا است و از سوی محافل تندرو در ايران متهم به طراحی انقلاب مخملی در برخی از کشورها شده است. برخی از رسانه های حامی محمود احمدی نژاد، در روزهای گذشته، به نقل از جرج سوروس نوشته بودند که وی در خلالِ نشست داووس در سال ٢٠٠٦ با محمد خاتمی ديدار داشته است.

<!-- IMAGE -->

بازداشت معاون سياسی جبهه مشارکت

آذر منصوری، معاون سياسی دبير کل جبهه ی مشارکت بازداشت شد. به گزارش نوروز تارنمای وابسته به اين حزب آذر منصوری بعد از ظهر دوشنبه، ٣٠ شهريورماه در ورامين توسط مأموران امنيتی بازداشت و پس از بازرسی منزل وی به تهران منتقل شده است. با بازداشت معاون سياسی دبير کل جبهه مشارکت تعداد اعضای بازداشت شده اين حزب به نوزده نفر رسيده است. به فاصله دو روز از پايان انتخابات رياست جمهوری دهم در ايران موج دستگيری اعضای شورای مرکزی جبهه ی مشارکت به همراه ديگر احزاب اصلاح طلب آغاز و در روزهای گذشته ادامه داشته است.

XS
SM
MD
LG