لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۲۷ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۰۶:۱۱

چین به ایران بنزین می فروشد


چین به ایران بنزین می فروشد
چین به ایران بنزین می فروشد
<!-- IMAGE -->

یک گزارش مطبوعاتی حاکی است شرکت های چینی بنزین به ایران تحویل می دهند، تحولی که می تواند کوشش های آمریکا برای زیر فشار گذاشتن تهران به رها ساختن برنامه اتمی خود را تضعیف کند.

روزنامه فایننشال تایمزچاپ لندن روز چهارشنبه در گزارشی که بر اظهارات دلالان و بانکداران ناشناس استوار است، می گوید شرکت ها بنزین را از طریق واسطه ها می فروشند، و بالغ بر یک سوم واردت بنزین ایران را تامین می کنند.

این اقدام کوشش های آمریکا برای منزوی ساختن دولت تهران با تحریم های اقتصادی سخت را پیچیده خواهد ساخت.

فروش بنزین به ایران در حال حاضر قانونی است. مقامات آمریکایی پیبشنهاد کرده اند برای وادار ساختن ایران به متوقف ساختن فعالیت های اتمی، تحریم های بین المللی بر آن کشور وضع شود.

کشورهای غربی ایران را متهم می کنند که سعی دارد اسلحه اتمی بسازد، تهران این اتهام را تکذیب می کند.

<!-- IMAGE -->

فرستادگان قدرت های عمده جهان امروز – چهارشنبه – در حاشیه مجمع عمومی سازمان ملل متحد در این باره بحث می کنند.
فرستادگانی از ایالات متحده، بریتانیا، فرانسه، روسیه، چین و آلمان برای ملاقات با مقامات جمهوری اسلامی ایران در ژنو در روز اول اکتبر آماده می شوند.

روز سه شنبه محمود احمدی نژاد، رییس جمهوری اسلامی، خواهان خلع سلاح اتمی جهانی شد، و گفت تسلیحات اتمی منبع تهدید و بی ثباتی هستند.

احمدی نژاد به خبرگزاری آسوشیتد پرس گفت تهران قصد ندارد از بحث در باره مساله اتمی پرهیز کند. اما اظهار داشت چنین گفت و گوهایی را فقط از طریق آژانس بین المللی انرژی اتمی دنبال می کند.

XS
SM
MD
LG