لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۴ مرداد ۱۴۰۳ ایران ۱۹:۰۲

یک هواپیما در رژه هوایی نیروهای مسلح جمهوری اسلامی سقوط کرد


<!-- IMAGE -->

هنگام رژه هوایی نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران که صبح سه شنبه در آرامگاه روح الله خمینی برگزار شد، یک هواپیمای نظامی سقوط کرد و هفت سرنشین آن کشته شدند. این اتفاق زمانی رخ داد که محمود احمدی نژاد در این مراسم درباره اقتدار نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران سخن می گفت.

این در حالی است که برخی رسانه های جمهوری اسلامی از جمله خبرگزاری ایرنا، سقوط هواپیما را در ورامین گزارش کرده و می گویند این حادثه به رژه هوایی ارتباطی نداشت.

درباره دلیل سانحه و نوع هواپیما نیز جزئیاتی مطرح نشده است.

در مراسم رژه که به مناسبت هفته دفاع مقدس و آغاز جنگ ایران و عراق در سال ۱۳۵۹ برگزار شد، محمود احمدی نژاد گفت هیچ کشوری جرأت حمله به ایران را ندارد. او هشدار داد نیروهای مسلح ایران دست هر مهاجمی را پیش از آن که بتواند ماشه را بکشد، قطع خواهند کرد.

آقای احمدی نژاد بارها در سخنان صبح سه شنبه خود و پیشاپیش ترک ایران به به مقصد نیویورک، بارها آمریکا و اسراییل را مورد حمله قرار داد و گفت هر دو این کشورها در صورتی که ایران برنامه اتمی اش را متوقف نکند، گزینه نظامی علیه ایران را بررسی می کنند.

به مناسبت حضور و سخنرانی محمود احمدی نژاد در مجمع عمومی سازمان ملل متحد در نیویورک، تظاهرات و سخنرانی های اعتراض آمیز گسترده ای در این شهر برنامه ریزی شده است.

رییس جمهوری اسلامی همچنین نیروهای بین المللی به رهبری آمریکا را ترغیب کرد که عراق و افغانستان را ترک کنند. او گفت منطقه هرگز وجود نیروهای خارجی را برای مدت طولانی تحمل نمی کند.

XS
SM
MD
LG