لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۲۸ تیر ۱۴۰۳ ایران ۱۶:۵۱

گزارش محرمانه: تأکيد بر اعزام نيروی بيشتر به افغانستان


گزارش محرمانه: تأکيد بر اعزام نيروی بيشتر به افغانستان
گزارش محرمانه: تأکيد بر اعزام نيروی بيشتر به افغانستان
<!-- IMAGE -->

فرمانده نظامی بلندپايه آمريکا و ناتو در افغانستان هشدار داد ماموریت در آن کشور «به احتمال زیاد به شکست می انجامد» مگر آنکه طی سال آينده نیروهای نظامی بيشتری به منطقه گسيل شوند.

نیویورک تایمز و واشنگتن پست بخش هايی از یک ارزیابی محرمانه توسط ژنرال استانلی مک کريستال را در وب سایت های خود در روز دوشنبه منتشر کرده اند. ژنرال مک کريستال نوشته است که نيروی نا کافی، خطر طولانی تر و پرهزينه تر شدن جنگ را بالاتر می برد و احتمالاً به شکست مأموريت می انجامد.

در همين حال ژنرال آمريکايی يادآور شد که موفقیت در افغانستان هنوز هم دست یافتنی است اگر نیروهای نظامی بتوانند تحرک شورشیان را معکوس کنند.این ژنرال ارتش در بخش دیگری از گزارش خود آورده است زندان ها در افغانستان به محلی برای پرورش نیروهای شورشی تبدیل شده است. او می گوید باید زندانیان در افغانستان بر اساس جرمشان، دسته بندی شوند.

<!-- IMAGE -->

پرزيدنت اوباما و تیم امنیت ملی آمريکا در حال بررسی گزارش مک کريستال هستند که در تاريخ سی ام ماه اوت به رابرت گيتس، وزير دفاع آمريکا، ارائه شده است. ریيس جمهوری آمريکا در تلاش است تا تصمیم بگیرد نیروهای اضافی آمریکايی به افغانستان ارسال کند يا خير.

هفته گذشته رابرت گیتس خاطر نشان کرد که اتخاذ یک تصمیم مناسب در مورد سطح نیروهای آمريکا در افغانستان نياز به صرف وقت بيشتری دارد.

مقامات نظامی آمریکا روز یکشنبه اظهار داشتند که سه تن از سربازان آمریکایی در افغانستان در دو رويداد جداگانه، کشته شده اند.

نیروهای به رهبری ناتو در افغانستان اعلام کردند که دو تن از سربازان آمريکايی در روز یکشنبه در يک مأموريت غير رزمی در منطقه پر تلاطم جنوب کشور، کشته شده اند، در حالی که سومين سرباز آمريکايی در يک درگيری با دشمن در شرق افغانستان، کشته شده است.

XS
SM
MD
LG