لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
جمعه ۱۷ آذر ۱۴۰۲ ایران ۰۱:۰۴

وقايع روز: تاريخ عيد فطر در ايران و چند خبر ديگر


وقايع روز: تاريخ عيد فطر در ايران و چند خبر ديگر
وقايع روز: تاريخ عيد فطر در ايران و چند خبر ديگر
<!-- IMAGE -->

برخی مراجع تقليد در ايران دوشنبه را عيد فطر اعلام کردند

برخی مراجع تقليد از جمله آيات عظام حسينعلی منتظری، يوسف صانعی، علی محمد دستغيب و ناصر مکارم شيرازی در سايت های اينترنتی خود روز دوشنبه را در ايران عيد فطر اعلام کردند و فرارسيدن آن را تبريک گفتند. اين در حالی است که شامگاه شنبه رسانه های دولتی جمهوری اسلامی با پخش پيام آيت الله خامنه ای روز يکشنبه را عيد اعلام کردند و نماز عيد فطر تهران نيز به امامت آقای خامنه ای برگزار شد.

<!-- IMAGE -->

نقد مجدد ايرنا از سيد حسن خمينی

برای دومين بار در ۲ هفته اخير سيد حسن خمينی مورد انتقاد يک ارگان رسمی جمهوری اسلامی خبرگزاری ايرنا قرار گرفته است. ايرنا در قسمتی از گزارش خود در اين زمينه می نويسد متأسفانه مواضع اخير حجت الاسلام سيد حسن خمينی و ورود تأمل برانگيز ايشان به درگيریهای جناحی و بازیهای نازل سياسی راه را برای سوء استفاده بيشتر بدخواهان هموار کرده است.

<!-- IMAGE -->

نقد احمد توکلی از اصلاح طلبان در مورد شعارهای تظاهرات ٢٧ شهريور

سايت الف وابسته به احمد توکلی نماينده تهران و ریيس مرکز پژوهش های مجلس به تحليل شعار مرگ بر روسيه و مرگ بر چين پرداخته است و در قسمتی از تحليل خود نوشته است: «در اين که روس ها در تاريخ ايران همواره نقش خيانت آميز ايفا کرده اند ترديدی نيست و اما اين را هم نمی توان انکار کرد که در رويارويی ايران و غرب در پرونده هسته ای دولت ايران از منازعه سنتی آمريکا با روسيه و چين در جهت منافع ملی ايران بهره برداری کرده و می کند. در حاشيه راهپيمايی روز قدس برخی تجمع کنندگان معترض در پاسخ به شعار «مرگ بر آمريکا» فرياد ميزدند: «مرگ بر روسيه» و «مرگ بر چين». سايت الف با اشاره به اين که اين ۲ کشور رقيب و دشمن آمريکا در نظام امروز بين الملل هستند معتقد است اين عده از هموطنان لازم است کمی بينديشند که نکند با اين شعار ناخواسته پياده نظام دشمن شوند.

<!-- IMAGE -->

نامه محمود احمدی نژاد به رئيس مجلس در مورد ديوان محاسبات

سايت رجا نيوز که از مشخص ترين سايت های جناح راست در ايران است به نامه محمود احمدی نژاد به ریيس مجلس در هفته گذشته پرداخته و آن را نامه ای اشتباهی لقب داده که ناشی از دادن اطلاعات غلط به احمدی نژاد بوده است. آقای احمدی نژاد در نامه هفته گذشته خود خواستار اجرای صحيح قانون مديريت خدمات کشوری در دستگاه نظارتی ديوان محاسبات شده بود.

<!-- IMAGE -->

احضار مهدی کروبی به دادگاه

حجت الله اسلام کروبی به دادگاه احضار شده است. سايت ادوار تحکيم وحدت روز شنبه با اشاره به اين موضوع از قول آقای کروبی نوشته است من هر کاری را که وظيفه تشخيص بدهم انجام می دهم و هر پيامدی هم داشته باشد تحمل می کنم. ما در مبارزات پيش از انقلاب اين شدت برخورد، و بعضی از اين رفتارها را نمی ديديم. هر حدی از مبارزه، حدی از برخورد را به دنبال داشت ولی الان اصلاً معلوم نيست چرا می گيرند و چرا می زنند. حرمت خانم ها خيلی بيشتر رعايت می شد. الآن دختر را جلوی مادرش کتک زده اند و بعد برده اند.

<!-- IMAGE -->

سرهنگ مهدی احمدی: روز جمعه تعدادی بازداشت شده اند

سرهنگ مهدی احمدی، ریيس مركز اطلاع رسانی فرماندهی انتظامی تهران بزرگ، گفت روز جمعه تعدادی از افرادی كه به گفته وی قصد آسيب به اموال عمومی را داشتند دستگير شده اند. سرهنگ احمدی در گفتگو با خبرگزاری کار ايران ايلنا گفته است در راهپيمايی روز قدس در تهران‏ تعداد اندکی با حركت از ميدان هفت تير به طرف ميدان وليعصر شعارهايی خارج از موضوع راهپيمايی سردادند كه پليس با آنها برخوردی نداشت. تایيد دستگيری شماری از شرکت کنندگان در راهپيمايی روز قدس در شرايطی صورت می گيرد که گزارش های روز جمعه از ايران حاکی از حضور پرشمار معترضان به نتايج انتخابات رياست جمهوری ايران طی راهپيمايی روز قدس بوده است.

<!-- IMAGE -->

نامه سرگشاده فرزندان هاشمی رفسنجانی به ریيس قوه قضاييه

فرزندان حجت الاسلام هاشمی رفسنجانی در نامه ای به آيت الله صادق لاريجانی، ریيس قوه قضاييه، خواستار رسيدگی به شايعات و اتهامات طرح شده عليه خود شده اند. محمود احمدی نژاد و برخی از چهره های سياسی در ايران، در طول مبارزات انتخاباتی رياست جمهوری، انتقادات شديدی را متوجه هاشمی رفسنجانی و خانواده وی کردند. در نامه سرگشاده ای که از جانب فاطمه، محسن، فائزه، مهدی و ياسر هاشمی نوشته شده، فرزندان آقای رفسنجانی از آيت الله لاريجانی تقاضا کرده اند مرجعی صلاحيت دار، مستقل و با اختيارات كامل، به شايعات و اتهامات مطرح شده پيرامون آنها رسيدگی کرده و نتيجه تحقيقات را به اطلاع مردم ايران برساند.

<!-- IMAGE -->

شروع به کار معاون اول جديد محمود احمدی نژاد

محمد رضا رحيمی كه به تازگی از سوی محمود احمدی نژاد به سمت معاون اول رييس جمهوری منصوب شده با صدور دستورالعملی خطاب به پنج وزارتخانه و نيز بانک مركزی و معاونت برنامه ريزی نهاد رياست جمهوری، تكاليف جديدی را برای اين دستگاهها در جهت تسريع ساخت مسكن مهر ابلاغ كرده است.

XS
SM
MD
LG