لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۳۱ تیر ۱۴۰۳ ایران ۰۴:۰۳

مخالفت ژنرال ارشد روسی با طرح سپر دفاع موشکی آمریکا در اروپا


مخالفت ژنرال ارشد روسی با طرح سپر دفاع موشکی آمریکا در اروپا
مخالفت ژنرال ارشد روسی با طرح سپر دفاع موشکی آمریکا در اروپا
<!-- IMAGE -->

یک ژنرال ارشد روسی می گوید روسیه با هرگونه سیستم دفاع موشکی آمریکا مخالفت می کند مگر آن که مسکو در روند آن مشارکت داشته باشد.

ژنرال نیکولیا ماکاروف، رییس ستاد روسیه، گفت تصمیم هفته گذشته آمریکا برای توقف طرح استقرار سپر دفاع موشکی آمریکا در اروپای مرکزی به معنای لغو آن طرح نیست. ژنرال ماکاروف گفت این اقدام تنها تبدیل طرح دفاع موشکی از نوع زمینی به دریایی بود. رییس ستاد ارتش روسیه این سخنان را طی سفری که همراه با دیمتری مدودف، رییس جمهوری این کشور به سوییس داشت ابراز کرد.

ژنرال نیکولای ماکاروف همچنین گفت روسیه هنوز طرح هایش برای استقرار موشک های کوتاه برد اسکندر در بندر کالنینگراد در نزدیکی مرز لهستان را لغو نکرده است. به گفته این مقام ارشد نظامی روسی این تصمیم سیاسی باید برعهده آقای مدودف باشد.

روز یکشنبه ولادیمیر پوپوفکین، معاون وزیر دفاع روسیه، گفته بود مسکو در پاسخ به اقدام آمریکا، طرح موشک های اسکندر را لغو می کند.

باراک اوباما، رییس جمهوری آمریکا، روز پنجشنبه گفت طرح دیگری را برای دفاع از خود و متحدان اروپایی اش در مقابل تهدید ایران جایگزین طرح سپردفاع موشکی در لهستان و جمهوری چک می کند.

XS
SM
MD
LG