لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۲ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۱۶:۱۰

خامنه ای: رسانه های غربی می خواهند جو ايران را «مسموم» کنند


خامنه ای: رسانه های غربی می خواهند جو ايران را «مسموم» کنند
خامنه ای: رسانه های غربی می خواهند جو ايران را «مسموم» کنند
<!-- IMAGE -->

آيت الله خامنه ای رهبر جمهوری اسلامی ايران طی سخنانی در روز عيد فطر که از تلويزيون دولتی ايران نيز پخش می شد رسانه های ارتباط جمعی غربی را مسئول نا آرامی های اخير در ايران خواند و گفت که آنها تلاش دارند تا جو ايران را «مسموم» کنند. آقای خامنه ای به رسانه های داخلی هشدار داد که تبليغات مطبوعات خارجی را عليه دولت ايران، پخش نکنند.

آيت الله خامنه ای همچنين اظهار داشت که مقامات آمريکایی در مورد برنامه هسته ای ايران و اين که ايران در پی ساخت انواعِ موشک هاست، در اشتباه هستند.

سخنان رهبر جمهوری اسلامی که فرماندهی کل قوای ايران را نيز برعهده دارد اولين واکنشِ رسمی مقامات ايران پس از اقدامِ روز پنجشنبه آمريکا، مبنی بر متوقف کردن برپایی سپر دفاعِ موشکی آمريکا در جمهوری چک، محسوب می شد. پرزيدنت اوباما هفته گذشته ضمن اعلام اين خبر افزود که قصد دارد طرح سپر دفاعِ موشکی آمريکا در جمهوری چک را با طرح بهتری برای مقابله با موشکهای کوتاه و ميان برد ايران جايگزين کند. اين در حاليست که آيت الله خامنه ای در سخنان خود يکبار ديگر تاکيد کرد که ايران با برنامه هسته ای خود تنها اهداف صلح جويانه را دنبال می کند.

از سوی ديگر ديمتری مدودف، ریيس جمهوری روسيه، در گفتگویی با شبکه خبری سی ان ان که ديروز از سوی کاخ کرملين در اختيار رسانه ها قرار گرفت اظهار داشت مقامات اسرایيل به وی اطمينان خاطر داده اند که به هيچ وجه، در حال طراحی حمله نظامی به ايران نيستند. ریيس جمهوری روسيه در اين مصاحبه همچنين از آنچه «حق مسلمِ کشورش برای فروش سلاح به ايران» خواند دفاع کرد و در پاسخ به خبرنگاری که در مورد واکنش مسکو مبنی بر حمله احتمالی اسرایيل به ايران پرسيده بود گفت که اگر چه ايران و روسيه رسماً متحد نيستند، اما اين بدان معنا نيست که روسيه نسبت به وقوعِ چنين پيشامدی، بی تفاوت باشد.

مقامات مسکو و تهران دو سال پيش قراردادی نظامی به امضا رساندند که طی آن، روسيه تعدادی سامانه ضد موشک اس ٣٠٠ به ايران فروخت. اما اين سيستمِ پدافند هوایی هنوز رسماً تحويل ايران نشده است.

XS
SM
MD
LG