لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۲۶ فروردین ۱۴۰۳ ایران ۱۹:۲۲

اوباما: تصمیم گیری در مورد افغانستان لحظه ای نخواهد بود


اوباما: تصمیم گیری در مورد افغانستان لحظه ای نخواهد بود
اوباما: تصمیم گیری در مورد افغانستان لحظه ای نخواهد بود
<!-- IMAGE -->

باراک اوباما، رییس جمهوری آمریکا، در حالی که با افزایش مخالفت های عمومی در ایالات متحده با مسئله افغانستان روبرو است می گوید وی تصمیمی درباره جنگ در افغانستان که مبتنی بر سیاست لحظه ای باشد اتخاذ نخواهد کرد.

در رشته مصاحبه های مختلفی که روز یکشنبه با پنج شبکه تلویزیونی آمریکا انجام گرفت آقای اوباما به جورج استفانو پولوس، مصاحبه گر شبکه «ای بی سی» گفت وی برای خروج نیروهای آمریکایی از افغانستان با ضرب الاجلی روبرو نیست ولی در هرحال اشغال نامحدود را نیز باور ندارد.

وی متعهد شد استراتژی درستی را که از معیار روشنی برای پیشرفت امور بهره می گیرد در پیش گیرد. آقای اوباما گفت او باید در مورد اعزام و یا عدم اعزام سربازان بیشتری به افغانستان تردید داشته باشد ولی افزود اگر به سربازان بیشتری برای شکست دادن القاعده نیاز باشد آمریکا به آنچه که لازم است عمل خواهد کرد.

پرزیدنت اوباما از بحث درباره انتخابات مورد اختلاف افغانستان تا زمانی که نتیجه انتخابات به تایید نرسیده است خودداری ورزید.

در جای دیگری آقای اوباما گفت بیل کلینتون، رییس جمهوری اسبق آمریکا، به وی گفته است که کیم جونگ ایل، رییس جمهوری کره شمالی، کاملاً سالم است وکنترل امور را در دست دارد.

XS
SM
MD
LG