لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۳۰ فروردین ۱۴۰۳ ایران ۱۳:۲۲

قدرت های جهان اظهارات احمدی نژاد درباره هالوکاست را محکوم می کنند


قدرت های جهان اظهارات احمدی نژاد درباره هالوکاست را محکوم می کنند
قدرت های جهان اظهارات احمدی نژاد درباره هالوکاست را محکوم می کنند
<!-- IMAGE -->

وزارت امور خارجه روسیه، اظهارات رییس جمهوری اسلامی ایران در «افسانه بودن» هالوکاست را «کاملا غیر قابل قبول» توصیف کرده است.

سخنگوی وزارت امور خارجه روسیه روز شنبه در بیانیه ای گفت: «چنین اظهاراتی، از هر کجا که باشد، با واقعیت مغایرت دارد و غیر قابل قبول است».

این بیانیه اضافه می کند: «کوشش برای بازنویسی تاریخ، به ویژه در حالی که امسال هفتادمین سالگرد آغاز جنگ جهانی دوم برگزار می شود، اهانتی به خاطره تمام قربانیان و کسانی است که با فاشیسم جنگیدند».

سخنگوی وزارت امور خارجه روسیه گفت اظهارات احمدی نژاد «در جهت کمک به ایجاد یک جو بین المللی که گفت و شنودی مفید درباره مسایل مورد علاقه ایران را تقویت کند، نیست».

ایران و شش قدرت جهانی – بریتانیا، چین، فرانسه، آلمان، روسیه و ایالات متحده – قرار است روز اول اکتبر بار دیگر درباره برنامه اتمی ایران به گفت و گو بنشینند.

احمدی نژاد «افسانه ای بودن» هالوکاست را روز جمعه در مراسم سالانه روز قدس در تهران تکرار کرد. او همچنین موجودیت اسراییل را «اهانتی به حیثیت و شأن انسانی» دانست.

ایالات متحده، بریتانیا، فرانسه و آلمان در بیانیه هایی گفته های احمدی نژاد را محکوم کردند.

دیوید میلیبند، وزیر امور خارجه بریتانیا، سخنان او را «منزجر کننده و جاهلانه» نامید و گفت چنین اظهاراتی «شایسته رهبر ایران» نیست.

سخنگوی وزارت امور خارجه فرانسه نیز گفته های احمدی نژاد را «غیر قابل قبول و تکان دهنده» نامید و آن را محکوم کرد.

XS
SM
MD
LG