لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۱ مرداد ۱۴۰۳ ایران ۱۸:۳۰

هتل هلمزلی نیویورک ضیافتی را که قرار بود با حضور احمدی نژاد برگزار شود، لغو کرد


<!-- IMAGE -->

هتل «هلمزلی» نیویورک روز جمعه اعلام کرد پس از آنکه متوجه وجود نام محمود احمدی نژاد، رییس جمهوری اسلامی ایران، در فهرست میهمانان ضیافتی شد که قرار بود هفته آینده در این هتل برگزار شود، آن را لغو کرد. مدیریت هتل درباره این اقدام خود اعلام کرد مردی که هالوکاست را دروغ می خواند در هتل هلمزلی جایی ندارد.

محمود احمدی نژاد قرار است هفته آینده برای شرکت در مجمع عمومی سازمان ملل متحد راهی نیویورک شود و حضور او در مجامع خارج از مجمع عمومی، در سال های اخیر همواره با مناقشات متعددی همراه بوده است.

هوارد روبنشتاین، سخنگوی هتل لوکس هلمزلی در نیویورک، در بیانیه ای اعلام کرده است: «مدیریت هتل هلمزلی، به محض آن که متوجه احتمال برپایی میهمانی از سوی هیات ایرانی یا محمود احمدی نژاد در هتل هلمزلی نیویورک شد، فوراً دستور لغو این قرار میزبانی ضیافت را صادر کرد.»

در این بیانیه همچنین بدون اشاره به دلیل خاصی گفته می شود: «نه هیات ایرانی و نه محمود احمدی نژاد در هیچ یک از اماکن متعلق به هتل هلمزلی جایی ندارد و هیچ گونه خدماتی از سوی این هتل به آنان ارائه نمی شود.»

آقای روبنشتاین همچنین گفت گروهی به نام «اتحاد علیه ایران اتمی» هتل هلمزلی را از وجود نام آقای احمدی نژاد در فهرست میهمانان آگاه کرده است.

به گزارش روزنامه نیویورک پست، این ضیافت ماه ها پیش توسط یک گروه دانشجویی ایرانی در هتل هلمزلی رزرو شده بود.

محمود احمدی نژاد، جمعه ۲۷ شهریور پیش از نماز جمعه روز قدس در تهران باردیگر هالوکاست را «دروغی» نامید که «براساس ادعاهای تایید نشده و افسانه ای» بنا شده است.

XS
SM
MD
LG