لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۲۸ فروردین ۱۴۰۳ ایران ۲۳:۱۰

وقايع روز: راهپيمايی ٢٧ شهريور ماه و چند خبر ديگر


وقايع روز: راهپيمايی ٢٧ شهريور ماه و چند خبر ديگر
وقايع روز: راهپيمايی ٢٧ شهريور ماه و چند خبر ديگر
<!-- IMAGE -->

شرکت محمد خاتمی در راهپيمايی ٢٧ شهريور ماه

رهبران اصلاح طلب در راهپيمايی روز قدس شرکت خواهند کرد. روز سه شنبه اعلام شد محمد خاتمی رئيس جمهوری پيشين و مير حسين موسوی رقيب انتخابات رياست جمهوری دهم در راهپيمايی قدس در روز جمعه شرکت خواهند کرد. اين در حالی است که پيش از اين مهدی کروبی، دبيرکل حزب اعتماد ملی نيز اعلام کرده بود در اين راهپيمايی شرکت می کند. راهپيمايی ٢٧ شهريور اولين گردهمايی بزرگ در خيابان های تهران پس از تظاهرات ١٨ تير امسال خواهد بود. يک مقام مسئول در دفتر سيد محمد خاتمی در گفتگو با خبرگزاری ايرنا با اعلام خبر شرکت رئيس جمهوری پيشين در اين راهپپمايی، روز قدس را مظهر مظلوميت و استيفای حق توصيف کرده است.

<!-- IMAGE -->

بيانيه آيت الله صانعی در مورد روز قدس

آيت الله صانعی مرجع تقليد شيعه نيز با انتشار بيانيه ای روز قدس را روزی جهانی خوانده که تنها به قدس اختصاص ندارد. آيت الله صانعی تاکيد کرده که اين روز، روز تعيين سرنوشت ملت های مستضعف و روز مقابله مستضعفان با مستکبران است. کلمه، سايت نزديک به مير حسين موسوی نيز گفته است او همراه با ساير مردم در اين راهپيمايی شرکت خواهد کرد. آيت الله خامنه ای، رهبر جمهوری اسلامی در خطبه های نماز جمعه اين هفته روز قدس را مظهر وحدت ملی ايران خواند و هشدار داده بود مردم بايد مراقب باشند که برخی، از اجتماعات روز قدس برای ايجاد تفرقه استفاده نکنند.

<!-- IMAGE -->

گفتگو با پسر آيت الله منتظری

بستگان برخی از شخصيت های منتقد دولت بازداشت شدند. بنا به گزارش های روز سه شنبه سه نوه آيت الله منتظری، مرجع تقليد و پسر آيت الله حسين موسوی تبريزی، دبير مجمع مدرسين و محققين حوزه علميه قم بازداشت شدند. يکی از نوه های آقای منتظری به قيد وثيقه آزاد شده است. احمد منتظری پسر آيت الله منتظری در گفتگو با صدای آمريکا اعلام کرد که سه پسرش باحکم دادسرای ويژه روحانيت قم بازداشت شدند. احمد منتظری تاکيد کرد که به نظر می رسد دليل بازداشتها شرکت آنها در تجمع مقابل خانه آيت الله صانعی، بوده است. بازداشت نوه های آيت الله منتظری در حالی صورت گرفت که اين مرجع تقليد روز دوشنبه در نامه ای خطاب به مرجع تقليد و علما از آنها خواسته بود در مقابل اقدام های دولت سکوت اختيار نکنند. آقای منتظری که از بنيانگذاران تئوری ولايت فقيه محسوب می شود در اين نامه تاکيد کرده بود آنچه اکنون در ايران مشاهده می شود نه حکومت ولايت فقيه بلکه ولايت نظامی است.

<!-- IMAGE -->

آيت الله حسين موسوی تبريزی و مجمع مدرسين و محققين حوزه علميه قم

در همين حال آيت الله حسين موسوی تبريزی نيز روز سه شنبه در گفتگو با روزآنلاين خبر بازداشت پسرش راتاييد کرده و آن را در راستای تلاش برای تحت فشار قرار دادن او دانسته است. آيت الله موسوی تبريزی تاکيد کرده است که با اينگونه فشارها در موضعش تغييری نخواهد داد. مجمع مدرسين و محققين حوزه علميه قم با انتشار بيانيه های متعددی مشروعيت دولت محمود احمدی نژاد را زير سوال برده و از مردم خواسته است به اعتراضات خود به انتخابات رياست جمهوری ادامه دهند.

<!-- IMAGE -->

روزنامه شرق رفع توقيف شد

سيد محمود عليزاده طباطبايی وکيل شرق در گفتگو با خبرگزاری کار ايران اعلام کرد اين روزنامه با پرداخت ده ميليون ريال جزای نقدی رفع توقيف شد. آقای طباطبايی گفته است شرق قطعاً مجدداً منتشر خواهد شد. روزنامه شرق در مرداد ماه سال ۱۳۸۶ به دليل مصاحبه با ساقی قهرمان، توقيف شد.

XS
SM
MD
LG