لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۴ تیر ۱۴۰۳ ایران ۰۶:۳۱

منطقه سبز در بغداد همزمان با سفر بایدن هدف خمپاره قرار گرفت


منطقه سبز در بغداد همزمان با سفر بایدن هدف خمپاره قرار گرفت
منطقه سبز در بغداد همزمان با سفر بایدن هدف خمپاره قرار گرفت
<!-- IMAGE -->

پلیس عراق می گوید روز سه شنبه در جریان دیدار جو بایدن، معاون رییس جمهوری آمریکا از بغداد، چهار گلوله خمپاره در محله معروف به منطقه سبز که به شدت از آن حفاظت می شود فرود آمد. دست کم دو گلوله به نزدیکی سفارت آمریکا اصابت کرد. در مورد خسارات یا تلفات احتمالی گزارشی نرسیده است.

بایدن روز سه شنبه در سفری که قبلا اعلام نشده بود، برای گفت و گو با رهبران ارشد عراق و دیداری با سربازان آمریکایی وارد بغداد شد.

بایدن با کریستوفر هیل، سفیر آمریکا و ژنرال ری اودیرنو، فرمانده ارشد آمریکا در عراق ملاقات کرد، و گفت اودیرنو خوشبین است که نیروهای عراقی مطابق برنامه آماده خواهند مسئولیت های امنیتی را بر عهده گیرند تا خروج سربازان آمریکایی بتواند به صورتی که قرار است انجام شود.

کاخ سفید می گوید بایدن با نوری المالکی نخست وزیر، جلال طالبانی رییس جمهوری و مسعود بارزانی رییس منطقه خودمختار کردستان عراق ملاقات خواهد کرد. بایدن همچنین با مقامات هیات سازمان ملل متحد در عراق به گفت و گو می نشیند.

کاخ سفید در بیانیه ای می گوید معاون رییس جمهوری «تعهد نیرومند آمریکا به آینده و وحدت ملی عراق» را به مقامات آن کشور ابلاغ خواهد کرد.

در حالی که ایالات متحده برای خارج ساختن تمام سربازان رزمی خود از عراق تا اوت ۲۰۱۰ گام هایی بر می دارد، بایدن مسئول نظارت بر سیاست دولت اوباما در آن کشور شده است.

در سال جاری این سومین بار است که او به عراق سفر می کند.

هفته پیش، کریستوفر هیل سفیر آمریکا در عراق، گفت ایالات متحده تصمیم دارد علی رغم افزایش اخیر حملات، جدول زمانی خروج از کشور را رعایت کند. هیل گفت در حالی که نیروهای آمریکایی به تدریج کشور را ترک می کنند، این حملات کوششی برای تضعیف مردم عراق است.

XS
SM
MD
LG