لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۲۶ تیر ۱۴۰۳ ایران ۱۰:۰۲

پيام منتسب به بن لادن می گويد پرزيدنت اوباما قادر به متوقف کردن جنگ در افغانستان نيست


پيام منتسب به بن لادن می گويد پرزيدنت اوباما قادر به متوقف کردن جنگ در افغانستان نيست
پيام منتسب به بن لادن می گويد پرزيدنت اوباما قادر به متوقف کردن جنگ در افغانستان نيست

<!-- IMAGE -->

پيام جديد منتسب به بن لادن، پرزيدنت اوباما را فاقد قدرت برای متوقف کردن جنگ در افغانستان توصيف می کند.

پيام جديد صوتی رهبر القاعده که مردم آمريکا را مورد خطاب قرار داده است ادعا می کند که پرزيدنت باراک اوباما رئيس جمهوری آمريکا خود را برای متوقف کردن جنگ به رهبری آمريکا در افغانستان، ناتوان می يابد.

تازه ترين کليپ صوتی تلاش دوباره ای می کند تا حمله يازدهم سپتامبر ٢٠٠١ القاعده به ايالات متحده آمريکا را به مثابه بخشی از تلاش القاعده برای آزادی مردم فلسطين، توجيه کند.

در پيام ضبط شده مردی که گفته می شود بن لادن است شکوه های خود را از حمايت آمريکا از اسرائيل و «برخی بی عدالتی های ديگر،» ادامه می دهد.

پيام فهرستی طولانی از کتابهای جديد و از جمله کتابی که توسط يک عامل سابق سازمان سيا نگاشته شده است را که به ادعای آن روشنگر حمله تروريستی هشت سال پيش است، ارائه می کند.

پيام می گويد دولت اوباما چهره های کليدی دولت بوش نظير رابرت گيتس وزير دفاع را مجبور شده است تا در کابينه خود حفظ کند و نتيجه می گيرد که پرزيدنت اوباما مردی است ناتوان که قادر به تغيير مسير در افغانستان نيست و اگر تلاش برای تغيير کند به سرنوشتی نظير ترور جان اف کندی يا برادرش رابرت کندی، دچار خواهد شد.

اين اولين پيام بعد از پيام ماه ژوئن منتسب به بن لادن است. پيام ماه ژوئن پرزيدنت اوباما را به کاشتن تخم نفرت از مسلمانان در آمريکا، متهم کرده بود.

اعتقاد بر اين است که بن لادن در پاکستان در امتداد مرز با منطقه کوهستانی افغانستان، مخفی است. رهبران پاکستان به تازگی گفتند که به باور آنها رهبر شبکه تروريستی القاعده، مرده است. اما مقامات آمريکا می گويند هيچ مدرک معتبری برای تأييد اين ادعا وجود ندارد.

کليپ صوتی ضبط شده در يک وب سايت اسلامی درج شده است.

XS
SM
MD
LG