لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۲۸ تیر ۱۴۰۳ ایران ۲۲:۰۴

بیونسه برنده جایزه بهترین موزیک ویدیوی سال ام تی وی شد


بیونسه برنده جایزه بهترین موزیک ویدیوی سال ام تی وی شد
بیونسه برنده جایزه بهترین موزیک ویدیوی سال ام تی وی شد
<!-- IMAGE -->

Beyonce (بیونسه) خواننده، آهنگساز و بازیگر سینمای آمریکا برنده جایزه بهترین موزیک ویدیوی سال ۲۰۰۹ جوایز موسیقی MTV (ام تی وی) شد.

اهدای جوایز سالیانه موسیقی MTV امسال با حال و هوایی مخلوط با غم و شادی همراه بود. این برنامه که چون هر سال در تالار موسیقی «رادیو سیتی» در شهر نیویورک برگزار می شد با یک سخنرانی لطیف و محبت آمیز توسط «مدونا» به یاد مایکل جکسون، سلطان فقید پاپ آغاز شد که در آن مدونا ضمن نقل خاطراتی از دوستی و آشنایی خود با مایکل جکسون او را «یکی از بزرگ ترین استعدادهای جهان» خواند و به دوران تاریک زندگی او اشاره کرد: «هنگامی که مایکل متهم به سوء استفاده جنسی از کودکان شده و در مقابل دادگاه قرار گرفته بود، وضعیت جسمانی مناسبی نداشت. او هم زمان از لحاظ کاری نیز دوران رکود و تاریکی غیرقابل تحملی را می گذراند.»

سه ماه پس از مرگ نا بهنگام مایکل جکسون، مدونا در ادامه سخنان خود بر روی صحنه رادیو سیتی گفت: «من مایکل را تنها گذاشتم. ما او را تنها گذاشتیم. ما اجازه دادیم این انسان خارق العاده که دنیا را به رقص و حرکت درآورد، بشکند.»

پس از این سخنان، رقص زیبا و احساس برانگیزی توسط جانت جکسون، خواهر مایکل جکسون اجرا شد که درواقع نوعی سرسپاری بود به شیوه های طراحی رقصی که مایکل جکسون خالق آن بوده است و یادآور کمک مایکل جکسون به جلوه های نمایشی که امروز درموسیقی پاپ در سراسر جهان به چشم می خورد.

برنده اصلی جوایز MTV امسال، بیونسه خواننده ۲۸ ساله موسیقی Rythm and Blues (ریتم اند بلوز) بود که جایزه بهترین موزیک ویدیوی سال را از آن خود ساخت. جایزه بهترین ویدیوی موسیقی پاپ نیز به Brithney Spears (بریتنی اسپیرز) برای ویدیوی تازه او به نام Womanizer (وومنایزر) تعلق گرفت.

Eminem (امنیم)، خواننده نامدار موسیقی Rap (رپ) جایزه بهترین ویدیوی موسیقی Hip-Hop (هیپ هاپ) را به دست آورد. گروه Green Day (گرین دی) جایزه بهترین ویدیوی موسیقی Rock and Roll (راک اند رول) را به دست آورد و عنوان بهترین «تازه وارد به دنیای موسیقی» به Lady GaGa (لیدی گاگا) خواننده ۲۳ ساله آمریکایی تعلق گرفت.

مراسم امسال اهدای جوایز MTV، چون هرسال با جنجال هایی همراه بود از جمله Kanye West (کانیه وست)، رپ آرتیست آمریکایی که سه سال پیش نیز در این مراسم جنجال به پا کرده بود، امسال به روی صحنه پرید و سخنرانی قبول جایزه توسط Taylor Swift (تیلور سویفت)، یکی از برندگان جوان جوایز ام تی وی را قطع کرد.

<!-- IMAGE -->

وست ضمن قطع سخنان تیلور سویفت و پس از آنکه به سویفت برای برنده شدن این جایزه تبریک گفت رو به حاضران فریاد زد که این جایزه بایستی به «بیونسه» داده می شد. او فریاد زد که بیونسه بهترین موزیک ویدیوی سال را ساخته است و خیلی بیشتر از سویفت لایق دریافت این جایزه بوده است. این عمل کانیه وست با «هو»ی تماشاگران روبرو شد. تماشاگرانی که بر پا خواستند تا حمایت خود را از تیلور سویفت نشان دهند که در حالت شوک و ناباوری در میان صحنه ایستاده بود.

کمی بعد وقتی از بیونسه دعوت شد تا برای دریافت جایزه خود که جایزه اصلی مراسم MTV به شمار می رفت بر روی صحنه حاضر شود او از تیلور سویفت دعوت کرد که یک بار دیگر بر روی صحنه بیاید. بیونسه پس از در آغوش کشیدن سویفت وقت سخنرانی خود را به او اهدا کرد و از او خواهش کرد تا سخنان قبولی جایزه خود را ادامه دهد. کانیه وست، پس از پایان مراسم اهدای جوایز ام تی وی، از طریق تلفن و در سایت اینترنتی خود از تیلور سویفت عذرخواهی کرد.

تیلور سویفت ۱۹ ساله که یک خواننده نوپای موسیقی فولکلوریک به شمار می رود، هنگام دریافت این جایزه و پیش از آنکه خطابه قبولی جایزه اش توسط کانیه وست قطع شود گفت: «همیشه آرزو داشتم بدانم به دست آوردن یک چنین جایزه ای چه احساسی دارد.»

XS
SM
MD
LG