لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۳۱ تیر ۱۴۰۳ ایران ۱۷:۱۴

کاخ سفید می گوید افزایش تعرفه ها بر واردات لاستیک اتومبیل از چین عادلانه است


کاخ سفید می گوید افزایش تعرفه ها بر واردات لاستیک اتومبیل از چین عادلانه است
کاخ سفید می گوید افزایش تعرفه ها بر واردات لاستیک اتومبیل از چین عادلانه است
<!-- IMAGE -->

کاخ سفید می گوید تصمیم آمریکا به وضع عوارض اضافی بر واردات لاستیک اتومبیل از چین این است که مقررات تجارت عادلانه دوباره اجرا شود، نه اینکه یک جنگ تجارتی به راه بیافتد.

رابرت گیبس سخنگوی کاخ سفید روز شنبه در گفت و گو با خبرنگارانی که پرزیدنت اوباما را در سفر به شهر مینیاپولیس همراهی می کردند، اتهام چین را که اقدام آمریکا مقررات سازمان تجارت جهانی را نقض می کند رد کرد و گفت ایالات متحده فقط می خواهد مقررات را برای بوجود آوردن یک سیستم تجارتی که برای همه عادلانه باشد دوباره اجرا کند.

کاخ سفید روز جمعه اعلام کرد پرزیدنت باراک اوباما تصمیم گرفته است برای محدود کردن واردات لاستیک اتومبیل از چین، وضع یک تعرفه سه ساله را تصویب کند. این اقدام بدرخواست اتحادیه فولادکاران آمریکا صورت می گیرد.

چین از تصمیم آمریکا به وضع تعرفه های مخصوص بر وارادت لاستیک اتومبیل از آن کشور انتقاد می کند.

وزیر بازرگانی چین روز شنبه گفت چین با آنچه او آن را «حفاظت از صنایع داخلی» نامید به شدت مخالف است، و افزود تصمیم آمریکا با مقررات سازمان تجارت جهانی و تعهداتی که در کنفرانس سال گذشته مالی رهبران گروه ۲۰ در واشنگتن گرفته شد مغایرت دارد. چن دمیبنگ همچنین گفت چین این حق را برای خود محفوظ نگاهمیدارد که دست به تلافی بزند.

تعرفه ها شامل ۳۵ درصد عوارض بر تمام لاستیک های اتومبیل و کامیون های سبک در سال اول، ۳۰ درصد در سال دوم و ۲۵ درصد در سال سوم خواهد بود.

اتحادیه نیرومند فولادکاران گفته است افزایش واردات لاستیک از چین به از دست رفتن هزاران شغل در آمریکا منجر شده است.
منتقدین می گویند تعرفه ها به مصرف کنندگان آمریکایی صدمه خواهد زد، زیرا قیمت ها را افزایش خواهد داد و گزینه های در دسترس خریداران را محدود خواهد ساخت.

XS
SM
MD
LG