لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۳ اردیبهشت ۱۴۰۳ ایران ۰۶:۴۰

وقايع روز: راه سبز امید و چند خبر ديگر


وقايع روز: راه سبز امید و چند خبر ديگر
وقايع روز: راه سبز امید و چند خبر ديگر
<!-- IMAGE -->

انتقاد نایب رییس مجلس شورای اسلامی از مهدی کروبی و میرحسین موسوی

محمدرضا باهنر، نایب رییس مجلس شورای اسلامی، روز پنجشنبه با انتقاد شدید از مهدی کروبی و میرحسین موسوی اعلام کرد موسوی به بیراهه رفته و به اپوزیسیون نظام جمهوری اسلامی تبدیل شده است. باهنر افزود اگر کروبی نتواند ادعاهای خود در خصوص تجاوز به بازداشت شدگان را ثابت کند، جرم بسیار بزرگی مرتکب شده وباید محاکمه شود.

نایب رییس مجلس شورای اسلامی، در حالی ادعاها در خصوص تجاوز به بازداشت شدگان ناآرمی های پس از انتخابات را رد کرده است که مهدی کروبی بارها تاکید کرده شواهد و مدارک کافی در این مورد وجود دارد.

<!-- IMAGE -->

استقبال جبهه مشارکت از تشکیل راه سبز امید توسط میرحسین موسوی

جبهه مشارکت ایران اسلامی روز پنجشنبه با انتشار بیانیه ای از تشکیل راه سبز امید توسط میرحسین موسوی استقبال و ابراز امیدواری کرد که راه سبز امید بتواند به گفته این جبهه به عصر یخبندان گردش دموکراتیک قدرت پایان دهد.

میرحسین موسوی، نامزد معترض به نتیجه انتخابات اخیر ریاست جمهوری اخیرا در بیانیه ای، راه اندازی تشکیلاتی تحت عنوان راه سبز امید را اعلام کرده است.

جبهه مشارکت، بیانیه موسوی را مانیفست رهایی مردم ایران از چرخه معیوب استبداد، وابستگی و عقب ماندگی دانسته است و می افزاید دیر نخواهد بود روزی که قدرت ملت در حرکت پُرتوان خود، همه کس و همه چیز را به تسلیم در برابر اراده خود وادار کند.

<!-- IMAGE -->

ابراز نگرانی سازمان دانش آموختگان ایران نسبت به وضعیت عبدالله مومنی و احمد زید آبادی

سازمان دانش آموختگان ایران (ادوار تحیکم وحدت) با انتشار بیانیه ای نسبت به وضعیت عبدالله مومنی و احمد زید آبادی ابراز نگرانی کرد.

زیدآبادی و مومنی، دبیر کل و سخنگوی سازمان دانش آموختگان ایران هستند که پس از انتخابات اخیر ریاست جمهوری بازداشت شدند. این سازمان در بیانیه خود گفته است با گذشت ۳۵ روز از بازداشت عبدالله مومنی هیچ خبری از او در دست نیست و هیچ مرجعی حاضر به پاسخگویی در مورد اتهامات و محل نگهداری وی و احمد زیدآبادی نیست.

سازمان دانش آموختگان ایران با طرح این پرسش که آیا هنوز مومنی زنده است یا نه اعلام کرده پرونده وی و زیدآبادی در اختیار قاضی بازداشتگاه کهریزک قرار گرفته است.

سازمان دانش آموختگان ایران، این قاضی را مسوول فجایع کهریزک دانسته و می گوید وی در جنایاتی بی سابقه دست داشته اما هنوز از کار برکنار نشده است.

<!-- IMAGE -->

بيانيه حزب اعتماد ملی

حزب اعتماد ملی روز پنجشنبه با انتشار بيانيه ای رفتار نهادهای امنيتی جمهوری اسلامی در روزهای اخير را جاهلانه و به دور از عدالت توصيف کرد. اين حزب تشديد برخوردهای امنيتی و قضايی را نشانه آن دانست که روزهايی سخت در پيش است. روزهايی که به گفته حزب اعتماد ملی آتش خشم مردم نسبت به رفتار زورگويان را مضاعف خواهد کرد. حزب اعتماد ملی که دبير کل آن مهدی کروبی است در بيانيه خود گفته است بازداشت مسوولان کميته پيگيری حوادث اخير از آن رو صورت گرفته که کروبی و موسوی به وادی سکوت کشيده شوند. اين حزب می افزايد رفتارهای اخيرِ نيروهای امنيتی سبب آشکار شدن جنايات خواهد شد و مردم بيشتر پی به عمق حوادث می برند.

<!-- IMAGE -->

سخنان نماينده رهبر جمهوری اسلامی در دانشگاه تهران

ابراهيم کلانتری نماينده رهبر جمهوری اسلامی در دانشگاه تهران روز پنجشنبه گفت برای حفظ آرامش در دانشگاه ها بايد با کسانی برخورد شود که وی آنان را فرماندهان طراحان و مباشرانِ اغتشاشاتِ اخير ناميد. رييس نهاد نمايندگی رهبری در دانشگاه تهران افزود مطمئناً در آغاز سال تحصيلی جَو روانی و برنامه ريزی برای بر هم ريختن فضای آرام دانشگاه ها وجود دارد. پيش از اين برخی مقامات سياسی و نظامی از اينکه آغاز سال تحصيلی در دانشگاه ها بار ديگر زمينه اعتراض ها به نتيجه انتخابات اخير رياست جمهوری را فراهم کند ابراز نگرانی کرده بودند.

XS
SM
MD
LG