لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۱ مرداد ۱۴۰۳ ایران ۰۵:۳۷

اختلاف نظر در مورد دلیل پس گرفتن نام دو تن از وزرای پیشنهادی


اختلاف نظر در مورد دلیل پس گرفتن نام دو تن از وزرای پیشنهادی
اختلاف نظر در مورد دلیل پس گرفتن نام دو تن از وزرای پیشنهادی
<!-- IMAGE -->

اختلاف نظر در مورد دلیل پس گرفتن نام دو تن از وزرای پیشنهادی رئیس جمهوری اسلامی برای سمت های وزرات نیرو و آموزش و پرورش همچنان ادامه دارد.

روز چهارشنبه اسفندیار رحیم مشایی رئیس دفتر محمود احمدی نژاد، دلیل پس گرفتن نامه معرفی این دو وزیر را تعطیلات اعلام کرد. آقای رحیم مشایی در مراسم تودیع و معارفه وزرای پیشین و فعلی علوم، تحقیقات و فن آوری همچنین در رابطه با احتمال تغییر نامزدهای پیشنهادی برای این دو سمت سخن گفت و تاکید کرد: اکنون بحث تغییر وجود ندارد واگر بخواهد تغییراتی صورت بگیرد، باید دو هفته دیگر منتظر ماند.

<!-- IMAGE -->

در همین حال مجلس شورای اسلامی این سخنان رئیس دفتر رئیس جمهوری را رد کرد.

به گزارش ایلنا، خبرگزاری کار ایران، مجلس در توضیحات تاکید کرده که پس گرفتن نامه معرفی وزرای پیشنهادی رئیس جمهوری هیچ ارتباطی با تعطیلی مجلس و سرکشی نمایندگان به حوزه های انتخابیه نداشته است. در این توضیحات همچنین تاکید شده که نمایندگان مجلس پیش از این آمادگی حضور در مجلس را برای بررسی صلاحیت دو وزیر پیشنهادی اعلام کرده بود. در این رابطه سید کاظم موسوی، مخبر کمیسیون آموزش و پروش نیز در گفتگو با خبرگزاری فارس دلیل پس گرفتن نامه وزرا را نظر منفی مجلس به آنها خوانده و گفته بود در صورتی که رئیس جمهوری بر معرفی وزرای پیشنهادی فعلی اصرار داشته باشد، نمایندگان با مخالفت قاطع به صلاحیت آنها رای منفی خواهند داد.

پیش از این محمود احمدی نژاد فاطمه آلیا و علی ذبیحی را برای تصدی سمت های وزارت آموزش و پرورش و نیرو به مجلس پیشنهاد کرده بود.

XS
SM
MD
LG