لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۱۲ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۱۴:۵۲

چهار گوشه جهان: منبع مالی شورشيان يمن و خبرهای ديگر


چهار گوشه جهان: منبع مالی شورشيان يمن و خبرهای ديگر
چهار گوشه جهان: منبع مالی شورشيان يمن و خبرهای ديگر
<!-- IMAGE -->

«شورشیان یمن منابع مورد نیازشان را از گروه هایی در ایران تامین می کنند»

علی عبدالله صالح، رییس جمهوری یمن که دولتش با گروه های مسلح شیعه در شمال این کشور در نبرد است، می گوید شورشیان، منابع مورد نیازشان را از گروه هایی در ایران تامین می کنند.

<!-- IMAGE -->

رییس جمهوری یمن روز چهارشنبه تاکید کرد که هیچ دستگاه رسمی در جمهوری اسلامی را متهم نمی کند که به گروه شیعه الحوثی، کمک می کند. اما مقامات یمنی شماری از اعضای این گروه را بازجویی کرده اند و متهمان اعلام کرده اند که مبلغ یکصد هزار دلار از ایران کمک مالی دریافت کرده اند.


نشست اتحادیه عرب در عراق

اعضای اتحادیه عرب برای برگزاری نشست این اتحادیه در قاهره هستند. به نظر می رسد در این نشست به مسئله بحران روابط سوریه و عراق پرداخته شود.

عمر موسی دبیر کل این اتحادیه و هوشیار زیباری، وزیر امور خارجه عراق، در حاشیه این اجلاس با یکدیگر ملاقات کرده اند. آقای زیباری با همتای سوری خود نیز روز سه شنبه ملاقات کرد.

بر اساس گزارش ها، وزیر امور خارجه سوریه گفته است که کشورش کاملا از وحدت، امنیت و تمامیت ارضی عراق حمایت می کند.

دولت عراق سوریه را متهم کرده است که شماری از افراد حامی حزب بعث مرتبط بمب گذاری های اخیر بغداد را در خود پناه داده است. سوریه خواهان ارائه مدرک از سوی عراق برای اثبات اتهام هایش شده است.

<!-- IMAGE -->سیل در شمال غربی ترکيه

مقامات ترکیه می گویند دست کم ۳۱ نفر بر اثر سیل اخیر در شمال غرب این کشور کشته شدند. به گفته مقامات ترک، حداقل بیست و چهار نفر از قربانیان سیل در استانبول بودند. به دنبال باران های شدید سیل آسا در ترکیه، صدها نفر در اتومبیل ها خود، اتوبوس ها و جاده ها حبس شده اند.

بانک مرکزی آمریکا: اقتصاد آمریکا در حال بهبود است

<!-- IMAGE -->

بانک مرکزی آمریکا می گوید در بیشتر مناطق ایالات متحده، اقتصاد آمریکا در حال بهبود است و این نشانه ای است از خروج اقتصاد آمریکا از رکود اقتصادی. خرده فروشی مهمترین عامل در رشد اقتصاد آمریکا به شمار می رود. بانک مرکزی آمریکا می گوید در بیشتر مناطق کشور، روند فروش ملایم بوده است.

XS
SM
MD
LG